Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.7.2020    |    30.9.2020

České hrdinky: významné ženy české historie a současnosti

Ilustrovaná mozaika příběhů významných českých žen – panovnic, političek, umělkyň, badatelek či sportovkyň, které otiskly výraznou stopu do historie i současnosti nejen v českých zemích, ale i v mezinárodním kontextu. Projekt připravila Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni s českými centry. Byl inspirován 100. výročím uzákonění rovného volebního práva pro československé ženy v roce 1920 a výročím 200 let od narození spisovatelky Boženy Němcové.

13.7.2020

CzechMate – Hledání Jiřího Menzela: Speciální Blu-ray edice

Velkolepý, rozsáhlý, láskyplný a s vášní natočený. Přesně takový je dokumentární film CzechMate – Hledání Jiřího Menzela. Neobyčejný snímek z dílny režiséra Shivendry Singh Dungarpura nemá v historii stuide české a slovenské kinematografie obdoby.

8.5.2020    |    31.12.2020

Ladislav Sitenský: PERUTĚ

Výstava Ladislava Sitenského pod názvem Perutě představuje jedinečnou sbírku fotografií československých perutí v jednotkách britského Královského letectva.

ZVLÁŠTNÍ JARO: VÝTVARNÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI

České centrum Londýn zve všechny děti žijící ve Spojeném království, aby se zapojily do naší soutěže s názvem ZVLÁŠTNÍ JARO a prostřednictvím uměleckého výtvoru vyjádřily, jak se jim v posledních týdnech změnil život.

7.4.2020    |    17.5.2020

GALERIE HAMILTONS: PRAHA OČIMA TOMIA SEIKEHO

Vydejte se objevovat krásy Prahy ve stopách proslulého japonského fotografa Tomia Seikeho. Jeho vysoce kontrastní černobílé fotografie, inspirované tvorbou Josefa Sudka, zachycují pohled na pražské ulice a nahodilé části interiérů viděné skrze okna.

Kalendář

Věda a výzkum

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 05. 2017

Journey to the Interior

20. - 21. května 2017, Dissenters' Gallery, Londýn. Foto: České centrum Londýn

Videa

Video placehodler