Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.3.2017

Ikarie XB-1 na festivalu Fashion in Film

Ikarie XB 1 je ambiciózní vesmírná sci-fi opera, která je dobře známá pravděpodobně proto, že předznamenala vizuální a tématické motivy filmu 2001: Vesmírná odysea Stanleyho Kubrika. Díky svému vzniku v době uprostřed studené války tento „vesmírný Marienbad“, jak film nazval jeden z kritiků, ztělesňuje éru závodů v dobývání vesmíru a kulturní souboj Západu a Východu. Film zobrazuje zidealizovanou komunistickou civilizaci kolem roku 2163, která se vydává na cestu za hranice solární soustavy. Hlavním protagonistou je monumentární objevná kosmická loď, soběstačný minuaturní svět navržený tak, aby ohromil svou pokročilou vizí životního stylu, který byl představou malých komunistických zemí. Kostýmy 22. století nezůstávají o nic pozadu za onou utopickou vizí. Ve chvíli, kdy jsou v hlubokém vesmíru objeveni „pradávní lidé“ z 20. století se stávají jakýmsi zvláštním odkazem domova.

25.3.2017

Richard Müller & Dan Bárta v 229 Venue

Společný koncert Richarda Millera a Dana Bárty ve 229 Venue v Londyne.

17.3.2017    |    23.4.2017

Federico Díaz v Ambika P3

Galerie soudobého umění Ambika P3 a Casebook Project Univerzity v Cambridge uvádí CASEBOOK - výstavu, která zpracovává jednu z největších dochovaných sbírek vědeckých lékařských záznamů v neotřelou exhibici. Současní umělci Jasmina Cibiz, Federico Díaz, Lynn Hershman Leeson, Rémy Markowitsch, Lindsay Seers a Tunga v rámci výstavy představí různorodé a radikální způsoby, kterými adaptují a upravují rukopisy dvou anglických fyziků a astrologů - Simona Foramana a jeho učence Richarda Napiera. Rukopisy dokumentují některé z 80 tisíců lékařských konzultací a jsou dokladem toho, že starosti pacientů s otázkami jako je zdraví, nemoci nebo plodnost jsou součástí širšího rámce přirozených i nadpřirozených schématů.

7.4.2017

Lenka Dusilová - Solo

Charismatická písničkářka s jedinečným stylem, která má na svém kontě už šest hudebních cen Anděl, přináší svoji hudbu s ojedinělým rázem v podobě osobitého, inovativního popu obecenstvu Velké Británie. Dusilová se v průběhu let stala mimořádným fenoménem české hudební scény na které je vnímána jako rocková hvězda. To jí dává určitou volnost k pohybu mezi několika žánry a svobodu k čerpání jejich inspirace, kterou pak přeměňuje v neotřelé kreace a mimořádné hudební zážitky.

25.01.2017

Bytové divadlo - výyzva ke spolupráci

České centrum Londýn a divadelní společnost ONEOHONE připravují novou interaktivní podobu Vaňkovské trilogie Václava Havla v rámci projektu inspirovaného bytovým divadlem. Bytové divadlo se stalo jakousi kulturní platformou českých disidentů a signatářů Charty 77. Zde si navzájem prezentovali svou práci v soukromí vlastních bytů. V duchu bytového divadla, hledáme dobrovolníky kdekoliv v Londýně, kteří jsou na jeden večer ochotni poskytnout své domovy či byty divadelním nadšencům do počtu 25 osob, a to v období mezi březnem a zářím 2017. Propojená jídelna/kuchyň/obývací pokoj (tzv. open space) je nutností, nikoliv však místo pro 25 sedadel/židlí. O zbytek se postaráme my!

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

30. 11. 2016

Made in Prague Film Festival 2017

5. - 30. listopadu 2016, Londýn

07. 11. 2016

Dejvické divadlo v Londýně

5. - 7. listopadu 2016, Greenwood Theatre, Londýn

11. 10. 2016

H3T architekti na výstavě Soak, Steam, Dream

Architekti znovu objevují lázeňství - od partyzánských saun až po pop-up lázeňské domy, 11. října 2016, Roca Gallery London

27. 09. 2016

Fresh Czech – Mydy Rabycad / Ghost of You

27. září 2016, The Forge, Londýn

Videa

Video placehodler