Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.11.2017    |    15.1.2018

Viktorie Langer: Hormones Harmony

Mladá česká umělkyně Viktorie Langer, nominovaná na cenu Jindřicha Chalupeckého za rok 2017, bude první v řadě začínajících umělců a návrhářů, kteří představí své dílo v nové window galerii Českého centra Londýn.

29.11.2017

Podpora narůstající populace pracovníků na noční směny v Londýně: vlivy narušeného spánku a osvědčené metody řešení

Diskuse u kulatého stolu, zaměřena na rostoucí poptávku po práci na noční směny po celé Británii, upozorňuje na účinky narušení spánku na zdraví a pohodu jednotlivce. Tato událost přivádí dohromady zástupce odborů, politiky, vědce a odborníky z oblasti spánku, aby sdíleli nové poznatky a prozkoumali způsoby, kterými lze zmírnit negativní dopad práce na směny na jednotlivce a aby navrhli následné zaměstnavatelské výhody.

9.9.2017    |    18.11.2017

What is life? Markéta Othová a Aleksandra Vajd ve Street Level Photoworks

Výstava Markéty Othové a Aleksandry Vajd, která není jen jejich první společnou expozicí ve Velké Británii, ale i jejich první společnou expozicí vůbec, si klade za cíl ukázat aktuální práci významných představitelek středoevropské a východoevropské fotografie a zároveň poukázat na obecnější kvality fotografického média.

12.10.2017    |    13.10.2017

Robert Balzar Trio: One Day

Kapelník, inovativní skladatel a basista Robert Balzar kráčí ve stopách velkých českých basistů, jako jsou Miroslav Vitouš a George Mráz. Balzar předvádí jemnou basovou techniku za přesné a robustní podpory klavíristy Jiřího Levíčka a bubeníka Kamila Slezáka v novém projektu One Day. Projekt, který byl původně natočen pro Českou televizi jako živý koncert v lese, obsahuje vlastní skladby tria a přizpůsobené jazzové standardy.

9.9.2017    |    5.11.2017

Radek Brousil v Glasgow

Nový projekt Radka Brousila se zabývá symbolikou naší lásky ke květinám a jejích následků. Název výstavy Red Naomi vychází ze jména jedné z nejpopulárnějších růží exportovaných z Keni do Evropy. Růže je známá vysokým počtem okvětních lístků i odolností vůči transportu. V Brousilově projektu najdeme odkazy na botanickou zahradu v Glasgow s mramorovou sochou nubijského otroka, na českou textilní společnost VEBA a její textilní design pro africký trh, ale i na příběh krvavých diamantů Naomi Campbell. Důležitým prvkem je tu i voda jako spojující element nezbytný při transportu i výrobě. Výstava se věnuje zejména rozdílům, změnám, dezinterpretaci a absenci „přirozeného“ v rámci současné kulturní a ekonomické výměny. Její cíl však není pouze akademický či kritický. S humorem a ironií umožňuje nahlížet na některé jevy v nových kontextech, paralelách či konfiguracích.

28.10.2017

The Macula: Hidden Towers

České studio The Macula představuje audiovizuální cestu kyberprostorem inspirovanou díly Williama Gibsona, „otce kyberpunku", jehož dystopické romány z 80. a 90. let (mimo jiné Neuromancer a Všechny párty zejtřka) se nyní zdají být dokumenty, jež předvídaly i inspirovaly náš dnešní svět. Se sílícím zlověstným hukotem se divák prostřednictvím panoramatického 360° pohledu vydává na cestu pohybujícím se a neustále se proměňujícím kaleidoskopickým virtuálním prostorem, kde se tvary, sotva začnou nabývat určitých obrysů, mění a znovu skrývají. Oblaka částic uvolňují místo nekonečně složitým geometrickým útvarům, tajemným mechanismům a prostorům plným hvězd.

Kalendář

Kalendář

nejbližší akce

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 05. 2017

Journey to the Interior

20. - 21. května 2017, Dissenters' Gallery, Londýn. Foto: České centrum Londýn

10. 05. 2017

Evropská noc literatury s A. L. Kennedyovou

10. května 2017, Britiská knihovna. Londýn. Foto: Jolly Thompson

22. 04. 2017

Obraz mluví sám za sebe: Miloš Forman a hnutí Free Cinema

22. - 30. dubna 2017, Close-Up Cinema, Londýn. Foto: České centrum Londýn

12. 04. 2017

Pavla a Lucia Sceranková: Povrchové napětí

12. dubna - 11. června 2017, PumpHouse Gallery, Battersea Park, Londýn. Foto: Eoin Carey a České centrum Londýn

Videa

Video placehodler