Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2016

Collective Loss of Memory od DOT504 na birminghamském Be Festivalu

Umístěte pět mužů do stísněného prostoru, kde je nejdůležitějším kritériem mužnost a začnou vznikat destruktivní skupinové jevy, které mají v tomto případě brutální dopad. Vliv jednoho jedince ve skupině na druhého může mít hluboký a iracionální účinek na lidské smýšlení. Mocná, vtipná i šokující podívaná, kde kape pot, která zpochybňuje náš smysl pro individualitu. Představení je dvojnásobným výhercem loňského festivalu Taneční Platforma. Jeho režiséry a choreografy jsou Josef Fruček a Linda Kapetanea, kteří jsou zároveň tvůrci konceptu Fighting Monkey a putovních workshopů.

26.6.2016

Masterclass s Helenou Třeštíkovou

Helena Třeštíková bude mluvit o své kariéře dokumentaristky, své časosběrné metodě a dlouhodobých filmových projektech. Její kamera sleduje protagonisty po řadu let, či dokonce i desetiletí, z čehož pak vznikají intimní portréty jejich životů. Helena Třeštíková byla jedním z prvních režisérů, kteří přivedli dokumenty do českých kin. Jsme proto velice rádi, že přijíždí do Londýna a podělí se s námi o metody své práce a vize pro český dokumentární film.

7.7.2016    |    26.8.2016

Evropské hrátky <> Body Tech

Další ze série výstav v rámci multidisciplinárního projektu The Games Europe Plays zabývajícího se přesahem mezi počítačovými hrami, umělou inteligencí, výtvarným umění a sociologií. Výstava v Greenwich University se specializuje na témata lékařství, lékařské antropologie a vztahu virtuální reality k mentálnímu zdraví mladých lidí v současném světě. Série her a interaktivních instalací z kontinentální Evropy a Velké Británie předvídá, jakým způsobem budeme žít a starat se o naše fyzická a virtuální těla v budoucnosti.

25.6.2016

Barbora Kleinhamplová v Gasworks Summer Open Studios

Zastavte se v londýnských Gasworks a poznejte hostující umělce na této akci s volným vstupem. Divákům se tu nabízí jedinečná příležitost vidět, slyšet a diskutovat o výzkumu a tvorbě, na které umělci pracovali v průběhu posledních tří měsíců. Představí se Barbora Kleinhamplová, Hyunjoo Heaven Baek, Engel Leonardo a David Mutiloa.

27.4.2016    |    19.5.2016

Projekt Poeziomat

Na čtyři týdny se piaza British Library stane domovem Poeziomatu. Jedná se o novou zvukovou instalaci pro veřejnost, která byla vytvořena v Praze a která představuje výběr básní ze 30 různých evropských zemí jak v originálním jazyce, tak i v anglické překladu. Česká republika je zastoupena básní Ondřeje Buddeuse „Je mi 35“. Nepromarněte příležitost prozkoumat bohatost a rozmanitost mluveného slova různých koutů Evropy ještě než se instalace vydá na tour po dalších festivalech napříč zemí (včetně Brightonu, Birminghamu, Ledbury či Durhamu).

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

09. 06. 2016

Příběhy z Ostravy – od průmyslu ke kultuře - zahájení výstavy

9. června 2016, AA School, Londýn

09. 06. 2016

To nejlepší z Evropského festivalu literatury 2016

27. dubna - 9. června 2016. Foto: CC Londýn, Elixabete Lopez Photography a English PEN

07. 06. 2016

Karel IV.: Architektonické dědictví a moderní urbanismus

7. června 2016, St Ethelburgas's Centre, Londýn. Foto: Jolly Thonpson a ČC Londýn

12. 05. 2016

Tomáš Zmeškal & Hamid Ismailov debatují s Mishou Glenny

12. května 2016, Waterstones Piccadilly, Londýn

Videa

Video placehodler