Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.8.2016    |    28.8.2016

MAK! - Mobilní architektonická kancelář - tour po Skotsku

Mobilní architektonická kancelář (MAK!) je architektonicko-urbanistický interdisciplinární projekt vytvořený architekty Kateřinou Vídenovou a Adamem Wlazelem. Zabývají se především venkovem a městskou periferií. Přestavěný karavan v jednotlivých destinacích hledá nové definice profese architekta skrze jeho prezentaci, komunikaci s místními komunitami a v neposlední řadě reálnými instalacemi či drobnými stavbami ve veřejném prostoru, které na své cestě zanechá.

21.7.2016

Motherhood, maternal and art

V rámci projektu „Clipping the Church“ se spojily umělkyně Tereza Bušková, kurátorka Roma Piotrowska a fotografka Marta Kohanek, aby prozkoumaly roli ženy-matky-umělkyně a zastoupení mateřství a různé modely rodiny v umění.

17.9.2016    |    25.9.2016

BREATHLESS – The Essence of Glass

Originální představení českého skla v rámci London Design Week – Brompton Design District doprovázené foukáním skla a workshopy pro veřejnost. Breathless je interaktivní expozice vycházející z vášně Studia Dechem pro sklářství. Projekt představí kromě sklářských produktů i vlastní výrobu skla, způsoby jeho barvení, využití i destrukce. V rámci programu se budou návštěvníci moci zúčastnit řady workshopů, rozhovorů, živého foukání skla či například prohlídky Muzea skla organizovaného kreativní skupinou OKOLO.

27.4.2016    |    16.10.2016

Projekt Poeziomat

Na čtyři týdny se piaza British Library stane domovem Poeziomatu. Jedná se o novou zvukovou instalaci pro veřejnost, která byla vytvořena v Praze a která představuje výběr básní ze 30 různých evropských zemí jak v originálním jazyce, tak i v anglické překladu. Česká republika je zastoupena básní Ondřeje Buddeuse „Je mi 35“. Nepromarněte příležitost prozkoumat bohatost a rozmanitost mluveného slova různých koutů Evropy ještě než se instalace vydá na tour po dalších festivalech napříč zemí (včetně Brightonu, Birminghamu, Ledbury či Durhamu).

25.6.2016

Barbora Kleinhamplová v Gasworks Summer Open Studios

Zastavte se v londýnských Gasworks a poznejte hostující umělce na této akci s volným vstupem. Divákům se tu nabízí jedinečná příležitost vidět, slyšet a diskutovat o výzkumu a tvorbě, na které umělci pracovali v průběhu posledních tří měsíců. Představí se Barbora Kleinhamplová, Hyunjoo Heaven Baek, Engel Leonardo a David Mutiloa.

5.11.2016    |    7.11.2016

Dejvické divadlo v Londýně

Dejvické divadlo bude zahajovat 20. ročník festivalu Made in Prague, který pořádá České centrum Londýn. Vůbec poprvé se na Britských ostrovech představí nejžádanější česká divadelní scéna současnosti a v divadle Greenwood Theatre uvede od 5. do 7. listopadu hned tři představení, Teremin, Ucpanej systém a Zimní pohádku. Jde o průřez tvorbou divadla, kdy bude uvedena hra nejstarší, hra nejžádanější a také hra nejnovější. Vedle divadelních her uspořádá divadlo workshop ve hře na hudební nástroj Teremin a také vystaví plakáty svých divadelních inscenací. Divadlo se pravidelně prezentuje v zahraničí, výjezd do Velké Británie bude předvojem oslav 25. výročí divadla v roce 2017. A možná přijde i Irvine Welsh!

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

25. 06. 2016

Mallory a beseda s režisérkou Helenou Třeštíkovou na Open City Docs Fest

25. června 2016, Picturehouse Central, Londýn

25. 06. 2016

Barbora Kleinhamplová v Gasworks Summer Open Studios

Barbora Kleinhamplová: Hand over Heels. Open Studio, Gasworks, Londýn, 2016. Foto: Barbora Kleinhamplová.

17. 06. 2016

Bonus a Mary C + DJ Gadjo a Mario Bihari v Richmixu

17. června 2016, Richmix, Londýn

14. 06. 2016

Eva Jiřička: I'll try to repeat after you

14. června 2016, The Performance Studios, The NINES, Peckham, Londýn. Fotografie: Tinatin Shaburishvili.

Videa

Video placehodler