Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.4.2018

…A bude hůř + debata se spisovatelem Janem Pelcem

Syrový a odvážný obraz nespoutaného mládí v Československu sedmdesátých let inspirovaný stejnojmenným kultovním románem a doprovázený hudbou skupin DG307 a The Plastic People of the Universe.

9.5.2018

Iva Bittová & Abraham Brody v Rich Mixu

Slavná česká houslistka a zpěvačka Iva Bittová a uznávaný litevsko-americký hudebník Abraham Brody představí svou společnou, hravě lyrickou tvorbu ve známém londýnském klubu Rich Mix.

3.5.2018

Pražákovo kvarteto

Pražákovo kvarteto, přední české komorní těleso, si u příležitosti oslav výročí sta let od založení Československé republiky připravilo repertoár, do kterého zařadilo skladbu otce české klasické hudby Bedřicha Smetany, Dvořákův „Americký kvartet“, jednu z nejoblíbenějších komorních skladeb vůbec, a kvartet Dvořákova zetě Josefa Suka. Soubor, nově s Janou Vonáškovou v čele, zde vzdá hold Československu a jeho bohaté hudební tradici hvězdným provedením tří pozdně romantických skladeb. Koncert je zároveň křtem nového CD Pražákova kvarteta nazvaného Bedřich Smetana: String Quartets; Piano Trio Op.15.

26.3.2018    |    15.6.2018

POLYSÉMIE: Miroslava Večeřová a Pavel Příkaský

Společná výstava českého umělce Pavla Příkaského a české fotografky žijící v Londýně Miroslavy Večeřové, kteří již několik let působí jako výrazná autorská dvojice. Společně s britským kurátorem Benem Robertsem vytvořili nový koncept přímo pro prostory Českého centra, který je volně inspirovaný prostředím chirurgických ordinací a spojuje malbu, prostorové instalace a video.

18.5.2018

Britská premiéra filmu Hmyz Jana Švankmajera

Nejvýraznější představitel českého filmového surrealismu Jan Švankmajer uvede ve Spojeném království premiéru svého posledního filmu.

CZECHIMAGE

nejbližší akce

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 05. 2017

Journey to the Interior

20. - 21. května 2017, Dissenters' Gallery, Londýn. Foto: České centrum Londýn

10. 05. 2017

Evropská noc literatury s A. L. Kennedyovou

10. května 2017, Britiská knihovna. Londýn. Foto: Jolly Thompson

22. 04. 2017

Obraz mluví sám za sebe: Miloš Forman a hnutí Free Cinema

22. - 30. dubna 2017, Close-Up Cinema, Londýn. Foto: České centrum Londýn

Videa

Video placehodler