Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.9.2018    |    16.9.2018

Mini Wonders - rodinný workshop

Designér Michal Strach, vítěz cen na Designbloku a absolvent pražské UMPRUM, vás vezme do svého kreativního světa. Tam, kde není důležitá původní funkce věcí a materiálů, ale tvarová souhra a kompozice. Na workshopu v Českém centru v Londýně zapomenete, že mýdlo je na mytí – tentokrát z něj společně s Michalem a jeho spolupracovnicí a partnerkou Kateřinou Strachovou vytvoříte kouzelná mýdlová autíčka. Vhodné pro kluky i holky, malé i velké. Těm nejmenším pomohou rodiče, větší děti to zvládnou za vedení designéra samy.

6.10.2018

Ztraceni v Mnichově + diskuse s Vítem Smetanou a Peterem Nevillem

Duchaplná komedie o papouškovi francouzského předsedy vlády, svědkovi Mnichovské konference, který odhalí svá tajemství o dekádu později a o ublížené národní hrdosti a a nástrahách filmového natáčení.

19.9.2018

Total Works of Art: Hotel Praha a československá architektura v letech 1945-1989

Kurátor Adam Štěch z českého tvůrčího kolektivu OKOLO bude hovořit o emblematickém hotelu Praha z komunistické éry, který v roce 2014 prošel demolicí. Přednášku zaměří na fenomén známý jako "souhrnné umění" (Gesamtkunstwerk), kde se architektura, design a umění staly jedním všeobjímajícím uměleckým konceptem. Štěch představí několik dalších projektů předních českých architektů a designérů pracujících v letech 1945 až 1989. Akce se uskuteční v ikonické brutalistické budově slovenského velvyslanectví, a tak návštěvníci získají jedinečnou šanci se skutečně ponořit do tohoto fascinujícího kulturního dědictví.

8.9.2018

Mimořádná zpráva na Dokumentárním festivalu Open City

V březnu minulého roku měl Miloš Zeman oznámit, zda bude znovu kandidovat na post prezidenta republiky. Jeho prohlášení dychtivě očekával český tisk, připraven tuto mimořádnou zprávu okamžitě veřejnosti oznámit. Nicméně, své rozhodnutí si Zeman ponechal pro vybranou společnost za zavřenými dveřmi Pražského hradu, kam všem novinářům přístup zakázal.

16.11.2018    |    17.11.2018

Divadlo Bolka Polívky: Šašek a syn

Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Postupně dojdou k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek.

28.10.2018

Svatý Václav + živý hudební doprovod souboru Capella Mariana

Černobílý němý historický epos je unikátním počinem v dějinách českého filmu a zároveň také jediným filmem v historii, který vypráví o životě svatého Václava, patrona české země.

CZECHIMAGE

nejbližší akce

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 05. 2017

Journey to the Interior

20. - 21. května 2017, Dissenters' Gallery, Londýn. Foto: České centrum Londýn

10. 05. 2017

Evropská noc literatury s A. L. Kennedyovou

10. května 2017, Britiská knihovna. Londýn. Foto: Jolly Thompson

Videa

Video placehodler