Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.3.2018

Dash Café v Rich Mix - Eutopie: Vysíláno živě z Pražského jara 1968

Před padesáti lety události Pražského jara na chvíli přerušily komunistickou cenzuru a daly tak rozkvést svobodě tisku, rozhlasu, televize i literatury. Březnové Dash Café se zaměří na nevšední statečnost a houževnatost redaktorů Československého rozhlasu, a to především během invaze Sovětských vojsk v srpnu 1968.

27.4.2018

…A bude hůř + debata se spisovatelem Janem Pelcem

Syrový a odvážný obraz nespoutaného mládí v Československu sedmdesátých let inspirovaný stejnojmenným kultovním románem a doprovázený hudbou skupin DG307 a The Plastic People of the Universe.

30.4.2018

Jiří Brdečka: kouzelník animace

Večer v londýnském Regent Street Cinema věnovaný nejlepším krátkým filmům Jiřího Brdečky. Program mimo jiné zahrnuje jeho filmovou ódu na svobodné myšlení a vítěze hlavní ceny na mezinárodním festivalu animovaného filmu v Annecy v roce 1963, krátký film nazvaný Špatně namalovaná slepice. Kromě něj se můžete těšit na tajemný příběh inspirovaný dřevorytem ze sedmnáctého století, strašidelnou historku připomínající řeckou tragédii, příběh nešťastné lásky a dojemnou baladu o horníkovi.

3.5.2018

Pražákovo kvarteto

Pražákovo kvarteto, přední české komorní těleso, si u příležitosti oslav výročí sta let od založení Československé republiky připravilo repertoár, do kterého zařadilo skladbu otce české klasické hudby Bedřicha Smetany, Dvořákův „Americký kvartet“, jednu z nejoblíbenějších komorních skladeb vůbec, a kvartet Dvořákova zetě Josefa Suka. Soubor, nově s Janou Vonáškovou v čele, zde vzdá hold Československu a jeho bohaté hudební tradici hvězdným provedením tří pozdně romantických skladeb. Koncert je zároveň křtem nového CD Pražákova kvarteta nazvaného Bedřich Smetana: String Quartets; Piano Trio Op.15.

9.5.2018

Iva Bittová & Abraham Brody v Richmixu

Slavná česká houslistka a zpěvačka Iva Bittová a uznávaný litevsko-americký hudebník Abraham Brody představí svou společnou, hravě lyrickou tvorbu ve známém londýnském klubu Richmix.

7.4.2018    |    8.4.2018

Tomáš Přidal na Festivalu evropské poezie

Český básník a ilustrátor Tomáš Přidal přijede na letošní ročník Festivalu evropské poezie. Do Londýna se na festival sjíždí přední literární a avantgardní básníci současné generace, aby se podělili o svou práci a sdíleli krásu současné evropské literatury.

Kalendář

Kalendář

nejbližší akce

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 05. 2017

Journey to the Interior

20. - 21. května 2017, Dissenters' Gallery, Londýn. Foto: České centrum Londýn

10. 05. 2017

Evropská noc literatury s A. L. Kennedyovou

10. května 2017, Britiská knihovna. Londýn. Foto: Jolly Thompson

22. 04. 2017

Obraz mluví sám za sebe: Miloš Forman a hnutí Free Cinema

22. - 30. dubna 2017, Close-Up Cinema, Londýn. Foto: České centrum Londýn

Videa

Video placehodler