Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.12.2019

Science Café: Zpátky k přírodě – znovuzrození psychedelik. S Tomášem Páleníčkem

*** CESTA PSYCHEDELIK OD VYUŽITÍ V PŘÍRODNÍ MEDICÍNĚ AŽ PO JEJICH ZÁKAZ A ZASE ZPÁTKY *** LSD, psilocybin, meskalin nebo extáze se řadí mezi nechvalně známé nelegální a nebezpečné drogy. Skutečnost je však zcela odlišná, o čemž svědčí i výsledky nejnovějších výzkumů v oblasti účinků těchto látek. Mnohá z těchto psychedelik byla po tisíciletí využívána různými kmeny k léčebným a duchovním účelům. Nedávné výzkumy potvrdily jejich potenciál podporovat neurobiologii mentálních procesů a jejich jedinečnou sílu při léčbě poruch, jako jsou deprese, úzkosti či závislosti. Science Café shrne dosavadní poznatky v oblasti psychedelik v kontextu laboratorního a klinického výzkumu a jejich tradiční využití.

1.11.2019    |    10.1.2020

Sametová revoluce 1989: pád totalitního režimu v Československu

České centrum Londýn pořádá fotografickou výstavu, která se objektivy deseti předních českých fotografů ohlíží za událostmi, které v listopadu 1989 vyvrcholily v sametovou revoluci. Galerie Vitrínka představí fotografie zachycující tento přelomový moment českých dějin a následnou atmosféru plnou nadšení.

1.11.2019    |    31.12.2019

Touching 1989: vzpomínky

Před třiceti lety překreslily události roku 1989 mapu Evropy a zasáhly do života milionů lidí. Při pohledu na tyto historické chvíle a jejich důsledky z dnešní perspektivy, co si z této doby pamatujeme a jaké změny nám tyto okamžiky přinesly?

27.11.2019

Dash Café: Evropa a sametová revoluce – 30 let poté

Dash Café, oblíbená měsíční akce, zahrnující různé debaty, živá představení, film a hudbu, se v listopadu zaměří na dlouhodobý účinek revolučních událostí roku 1989, které vedly k rozpadu Sovětského svazu. Očima českých a slovenských umělců, filmových tvůrců a spisovatelů odhalí, zda v sobě takový druh aktivismu stále máme.

29.11.2019

Electronica: Vision of Sound

U příležitosti oslav 30. výročí pádu komunistické nadvlády ve východní Evropě spojí čeští, maďarští a polští hudebníci nové generace své umění v jedinečný zážitek kombinující propracovanou elektroniku a ohromující vizuální efekty.

Kalendář

nejbližší akce

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 05. 2017

Journey to the Interior

20. - 21. května 2017, Dissenters' Gallery, Londýn. Foto: České centrum Londýn

Videa

Video placehodler