Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.6.2019

Eva Jiřičná: Hranice bez hranic

Přednáška Evy Jiřičné, světově známé architektky, jejíž dílo překračuje fyzikální i symbolické hranice. Řeč bude o její práci, zdrojích inspirace i roli intuice v jejím tvůrčím procesu.

27.6.2019    |    29.6.2019

Divadlo bratří Formanů: Deadtown

Synové oscarového režiséra Miloše Formana uvedou své představení Deadtown poprvé ve Velké Británii. Dvacet akrobatů, tanečníků, zpěváků a muzikantů se představí ve velkolepém westernovém příběhu, ve kterém mimořádné propojení filmu, živého vystoupení a kouzelnických triků smazává hranice mezi iluzí a realitou. Objevte starý dobrý divoký západ dosud nevídaným způsobem!

30.5.2019

Science Café: Zvládne stroj nahradit malíře?

Jak počítač vytváří umělecké dílo? Jakým problémům musí čelit, když se pokouší imitovat člověka? A proč profesionální animátoři pořád raději využívají staré dobré algoritmické výpočty? Přijďte na poutavou přednášku profesora Daniela Sýkory a následný praktický workshop počítačové animace. Proměňte své vlastní umělecké dílo v komplexní trojrozměrný objekt nebo si vytvořte vlastní stylizovanou animaci obličeje!

9.2.2019    |    27.5.2019

Zorka Ságlová na výstavě Still I Rise: Feminisms, Gender, Resistance

Fotografie známé česká umělkyně Zorky Ságlové budou součástí výstavy Still I Rise. Přední světová skupinová expozice se věnuje odbojovým hnutím a různým způsobům života z genderové perspektivy od konce devatenáctého století až do dnešních dní v různých koutech světa.

Kalendář

nejbližší akce

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 05. 2017

Journey to the Interior

20. - 21. května 2017, Dissenters' Gallery, Londýn. Foto: České centrum Londýn

10. 05. 2017

Evropská noc literatury s A. L. Kennedyovou

10. května 2017, Britiská knihovna. Londýn. Foto: Jolly Thompson

Videa

Video placehodler

Všechno bude

Příjemně nesentimentální a veselá road movie napříč českou krajinou o dvou dospívajících chlapcích na útěku z domova v ukradeném Audi.