Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Film Jana Švankmajera Něco z Alenky na DVD a Blu-ray

BFI uvádí známý český surrealistický celovečerní snímek Něco z Alenky. Dvojjazyčná verze spolu s bonusy přináší poprvé možnost vidět původní českou verzi v nesestříhané podobě a s výběrem souvisejících krátkých filmů.

Něco z Alenky Jana Švankmajera je strašidelnou interpretací literární klasiky od Lewise Carolla. Toto hrůzostrašné pojetí, často označované za nejvěrnější originálu, právě vychází na DVD a Blu-ray discích v dvojjazyčné verzi.
Švankmajerův úmyslně hrubý styl animace bohatý na design propůjčuje filmu pocit stísněnosti a zároveň mu dodává vizuální vtip, který je prokládaný psychologickými prvky.

Jan Švankmajer vyhrál za film Něco z Alenky cenu pro nejlepší hraný film na festivalu Annecy International Animated Film Festival v roce 1987 a film byl  také nominován na nejlepší film při Fantasporto International Fantasy Film Awards  v roce 1989.

Bonusy:
Film i bonusy jsou dostupné ve vysokém i standardním rozlišení v obou jazykových verzích.
Elsie and the Brown Bunny (1921, 8 min., pouze na DVD): ranná reklama filmu pro Cadbury Bros. Ltd
Alice in Label Land (1974, 12 min.)
Stille Nacht II: Are We Still Married? (1992, 3 min.): Quay Brothers' Alice-hudba inspirovaná filmem
Stille Nacht IV: Can't Go Wrong Without You (1993, 4 mins): bílý králíček se vrací ve druhé filmové skladbě od Quay Brothers
34 stránkový ilustrovaný booklet s esejemi, filmovými poznámkami, biografiemi a kredity.

Prodejní cena: £19.99

Československo, Švýcarsko, UK, Západní Německo / 1988 / barevný / Česky s volitelnými anglickými titulky / 86 minut / Original aspect ratio 1.33:1
Disc 1: BD50 / 1080p / 24fps / PCM mono audio (48k/24-bit)
Disc 2: DVD9 / PAL / PCM mono audio (48k/16-bit)