Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Britská a irská premiéra filmu Anthropoid

Icon Film Distribution uvede premiéru filmu Athropoid v britských a irských kinech. Scénáristou I režisérem filmu je Sean Ellis (Metro Manilla), v hlavních rolích se představí Cillian Murphy (Peaky Blinders, 28 dní poté, Počátek) a Jamie Dornan (50 odstínů šedi, The Fall). Anthropoid bude poprvé uveden do britskych kin 9. září 2016.

Anthropoid je válečné drama o atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Heydrich byl po Hitlerovi a Himmlerovi třetím nejvýše postaveným mužem nacistického Německa, říšských protektorem Československa a zároveň architektem Konečného řešení židovské otázky. Vysloužil si přezdívku „Řezník Prahy“ a jeho krutá vláda teroru podnítila Českou azylovou vládu v Londýně k vytvoření tajné mise „Operace Anthropoid“, která navždy změnila historii.

Strašlivý a zároveň strhující příběh 2. světové války sleduje osud dvou vojáků zahraniční azylové armády Josefa Gabčíka (Cillian Murphy) a Jana Kubiše (Jamie Dornan),  kteří se do své okupované vlasti vrací tajně v prosinci 1941 jako parašutisté. Mají nedostatek informací od tajných služeb a jen základní vybavení a presto musí ve městě uzavřeném Nacisty najít způsob, jak provést atentát na Heydricha, muže který byl přirozeně považován za Hitlerova nástupce.

Vedle Murphyho a Dornane se ve filmu objeví hvězdy jako Charlotte LeBon, Toby Jones, Harry Lloyd, Bill Milner a take česká herečka Anna Geislerová.