Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Čeští designéři opět uspěli na International Fashion Showcase

Česká výstava mladých módních designérů v Londýně organizovaná Českým centrem Londýn ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou (UMPRUM) již podruhé obsadila přední příčky na prestižní mezinárodní přehlídce International Fashion Showcase (IFS), která se koná jako doprovodná akce světoznámého London Fashion Week. Česká republika dostala za výstavu There Is Only You zvláštní zmínku odborné poroty v čele s přední módní kritičkou Sarah Mower, která píše i pro US Vogue. Kateřina Plamitzerová, jedna z vystavujích designérů, byla též nominována na cenu pro Nejlepšího designéra. Výstava potrvá do úterý 21.2. 2017.

Česká republika dostala za výstavu There Is Only You zvláštní zmínku odborné poroty.

,,Mám z nominace velkou radost. Bylo opravdu příjemné slyšet své jméno mezi tak velkou konkurencí z celého světa,“ komentuje svůj úspěch designérka Kateřina Plamitzerová. ,,Nominace jsou především odezvou na jedinečný designérský styl, který vychází z pražské UMPRUM a pro mě osobně zadostiučiněním dlouhodobé podpory, kterou České centrum Londýn  módě a designu poskytuje,“ dodává Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn.

Kromě České republiky se letošního ročníku IFS zúčastnilo 26 zemí, ku příkladu Guatemala, Tchaj-Wan či Polsko. Hlavní cenu – Country Award – získala za instalaci The Indian Pastoralists Indie, která okouzlila porotu svým konceptem propojujícím současnou módu a  indické pastevectví.Pavel Ivančic a Tereza Porybná
Instalace There Is Only You


,,Byl to úžasný zážitek. Jsme rádi, že se nám podařilo získat dvě nominace. V mezinárodní konkurenci jsme skvěle obstáli a obhájili tedy svou pozici na Mapě módní světa s velkým M,“ komentuje úspěch české výpravy na IFS kurátor výstavy, Pavel Ivančic, který na UMPRUM od roku 2012 vede Ateliér módní tvorby.

Přehlídka International Fashion Showcase je pořádána každoročně ve spolupráci s Britskou radou a British Fashion Council (BFC). Výstava s názvem There Is Only You, kterou pořádá České centrum v Londýně spolu s UMPRUM, představuje nejaktuálnější tvorbu pěti talentovaných designerů – Michaely Čapkové, Filipa Hiekeho, Terezy Rosálie Kladošové, Terezy Ledvinové a Kateřiny Plamitzerové.

Česká republika se díky Českému centru Londýn této výstavy účastní již počtvrté.


Liběna Rochová a Kateřina Plamitzerová


Česká centra
Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci České republiky v zahraničí. Na mezinárodním poli prosazují zejména českou kulturní scénu, zaměřují se také na oblast vědy, výzkumu a inovací. Síť českých center působí z 22 měst na třech kontinentech. Od srpna roku 2015 vede Česká centra Zdeněk Lyčka.

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze byla založena v roce 1885. Po celou dobu své existence se řadí mezi nejkvalitnější vzdělávací instituce v zemi. Důkazem je množství úspěšných absolventů, kteří patří mezi respektované odborníky s prestiží přesahující hranice České republiky. Škola se dělí na katedry architektury, designu, volného umění, užitého umění, grafiky a katedru teorie a dějin umění. Jednotlivé katedry se dále člení na ateliéry dle své odborné specializace, vedené uznávanými osobnostmi české umělecké scény. Dvakrát do roku je škola otevřena veřejnosti při prezentacích studentských prací “Artsemestr“. Každoročně pořádá více než 15 výstavních akcí, z toho polovinu v zahraničí. Pražská UMPRUM, jako jediná východoevropská škola, figuruje v indexech prestižních evropských a světových uměleckých učilišť.


Česká výprava na International Fashion Showcase 2017


---------

Doplňující informace

Organizátoři: České centrum v Londýně, UMPRUM
www.czechcentre.org.uk  
www.umprum.cz   

Partneři: Lasvit, Techo, Pilsner Urquell, British Council, Czech Tourism, Velvyslanectví České republiky v Londýně, Ministerstvo kultury České Republiky, Magistrát hlavního města Prahy, Preciosa, VinoVitaj, Dolce Vita, Modeschau, RadioWave.

Pro nejčerstější novinky a zákulisní informace sledujte Facebook Page a Instagram:
https://www.facebook.com/InternationalFashionShowcaseCZ https://www.instagram.com/ifsczechrepublic


Kontakt pro novináře:

Petra Jungwirthová, tisková mluvčí Českých center
Česká centra
t: +420 725 890 030 | e: jungwirthova@czech.cz

Šimon Novák
České centrum Londýn
t: +420 737 069 611 | e: simonnoovak@yahoo.com

Petra Jungwirthová, tisková mluvčí Českých center
Česká centra
t: +420 725 890 030 | e: jungwirthova@czech.cz

Kamila Stehlíková
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
t: + 420 739 304 060 | e: stehlikova@vsup.cz

Webové stránky International Fashion Showcase
http://design.britishcouncil.org/projects/ifs/ifs2017/