Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Cukr blog + debata s režisérkou Andreou Culkovou

3. LISTOPADU 2015, BERTHA DOCHOUSE, LONDÝN - Česká reřisérka, matka tří dětí a bojovnice za zdravější svět Andrea Culková přijíždí do Londýna představit svůj nejnovější film, osobní investigativní thriller o závislosti na cukru a sladkém životě Cukr blog.

Režisérka aktuálně ohrožená těhotenským diabetem je donucena ze dne na den přestat konzumovat rafinovaný cukr. Stižena abstinenčními příznaky zjišťuje, jak obtížné je zbavit se této návykové látky a jak těžké je na trhu nalézt ty, které cukr neobsahují. Cukr je všude - od rohlíku, chleba, nejrůznějších polotovarů až k pivu, konzervované zelenině, slaným brambůrkům a uzenině, je v cigaretách, reklamě, v politice. Režisérka se investigativně pouští do zkoumání důsledků staleté konzumace cukru na jednotlivce a společnost. Zjišťuje, jak obrovskou moc tento prášek v historii měl a stále má. Objevuje neuvěřitelné souvislosti mezi duševními nemocemi, poruchami chování a nadměrnou konzumací cukru. Film se pohybuje na hranici historického thrilleru, vědecké observace a sociálně angažovaného filmu.

Andrea Culková, Česká republika 2014, 78’, s aglickými titulky

Po projekci bude následovat debata s režisérkou Andreou Culkovou.

Andrea Culková se narodila v roce 1977. Vystudovala PedF UK a dokumentární katedru FAMU. Je matkou tří dětí a bojovnicí za „zdravější“ svět. Její filmy mají výrazné formální ztvárnění s důrazem na vizuální složku, humor a esejistický přístup. Natočila například dokumentární filmy Interní sdělení ve věci úřední (2004), Život zabité žábě (2005), Krásná Praha olympijská (2007), Příběhy domů: Osuduplné č. p. 100 (2008), Lise Forell - sem fronteiras (2010), Češi na misi: Místo narození - Doro nebo Jižní Súdán (2013). Po pětiletém boji dokončila osobní investigativní thriller o naší závislosti na cukru a sladkém životě Sugar Blues (Cukr Blog). 


Miloš Kameník - recenze filmu

Vstupenky:
£9 (£7 zlevmněné vstupné)
Rezervace online


Organizováno ve spolupráci s Bertha Dochouse a za podpory projektu KineDok & Institutu dokumentárního filmu.
Součástí Made in Prague festivalu, 3.-29. listopadu 2015