Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Cena deníku The Herald patří české Spitfire Company

Dosud největším úspěchem letošní české účasti na Fringe je bezesporu cena Herald Angel, kterou v sobotu 10.8. udělil stejnojmenný deník formaci Spitfire Company & Damúza Theater za představení One Step Before the Fall. Tanečnice Markéta Vacovská a zpěvačka Lenka Dusilová převzaly cenu od producenta Johna Lloyda v rámci slavnostního ceremoniálu v Edinburgh Festival Theatre moderovaného Keithem Brucem, uměleckým editorem deníku The Herald. Gratulujeme!

Kritici na představení věnovanému boxerskému fenoménu Muhammadu Alimu a všem bojovníkům s Parkinsonovou chorobou ocenili zejména ohromující fyzický výkon Markéty Vacovské za hudebního doprovodu Lenky Dusilové. „Každé představení pro mne znamená prožít znovu celý život Muhhamada Aliho a v počtu představení je těch životů hodně a příběh pokaždé prožíváme na sto procent.“ Komentovala svůj výkon po převzetí ceny Markéta Vacovská.

Ceny Herald Angels jsou od roku 1996 udělovány v Edinburghu napříč všemi festivaly, které v srpnu ve městě probíhají. Kritici deníku Herald tak vybírají to nejlepší   z Edinburgh International Festival, The Jazz & Blues Festival, The Edinburgh International Book Festival a Edinburgh Festival Fringe. Ceny se udělují celkem čtyřikrát během festivalu. Čeští umělci tak uspěli v konkurenci zhruba 24 000 performerů přijíždějících do Skotska z celého světa.