Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Instalace Czech Open 2012 v Českém domě

ČESKÝ DŮM, BUSINESS DESIGN CENTRE, 52 UPPER STREET, ISLINGTON, LONDÝN N1 0QH. České centrum Londýn prezentuje v Českém domě projekty kulturní sezóny Czech Open 2012. Přijďte se podívat na některé z našich zajímavých projektů, například na sérii miniaturních modelů vagonů, které byly výtvarně zpracovány 33 etablovanými i nastupujícími českými a britskými umělci. Vláček, který zhlédnete, je tedy tvořen 33 unikátními uměleckými díly.

CZECH OPEN 2012

V letech 1912 – 1952 se moderní Olympijské hry vrátily k původním idejím spojení zdravého a tvůrčího ducha a zdravého těla, vycházejících z ideálů starověkého Řecka. Olympijské soutěže v tomto období zahrnovaly nejen sportovní disciplíny, ale také pětici soutěží v uměleckých oborech: malbě, sochařství, architektuře, hudbě a literatuře. Tyto myšlenky a dění učinily z Olympijských her fenomén, který je oslavován napříč historií a představuje inspirativní hodnoty i pro dnešek.
Czech Open 2012 vychází ze stejného ducha, jako mimořádná oslava a příležitost pro realizaci projektů, které propojují kulturu, sport, vzdělávání a obchod díky atraktivním programům pro širokou i odbornou veřejnost. Celá sezóna byla pojata jako široká spolupráce místních umělců, škol, kulturních institucí a dětí s českými umělci, designéry, hudebníky, filmaři a školáky a přináší řadu nových, originálních děl vzniklých právě pro Czech Open 2012.

Tato výstava představuje výběr z kulturních a vzdělávacích projektů Czech Open 2012, české kulturní sezóny v Londýně. Mezi březnem a srpnem 2012 tato největší česká kulturní přehlídka ve Velké Británii posledních let nabídla množství akcí pořádaných ve čtvrti Islington, kde během Letních olympijských her v Londýně 2012 sídlí Český dům.

Czech Open 2012 je organizována Českým centrem v Londýně ve spolupráci s Českým olympijským výborem, Zastupitelským úřadem ČR ve Velké Británii, radnicí v Islingtonu, Magistrátem hl. m. Prahy, Česko-britskou obchodní komorou, Business Design Centre, Českou školou bez hranic v Londýně a s dalšími partnery.
Czech Open 2012 je laskavě podporována Pilsner Urquell a Hornby.