Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

DG 307 v Londýně

17. LISTOPADU 2014 - DG 307, legenda české undergroundové kultury spoluzaložená Mejlou Hlavsou (Plastic People of the Universe) a disidentským básníkem Pavlem Zajíčkem v roce 1973, přijíždí jako součást festivalu Made in Prague do Londýna úplně poprvé.

Kapela založená v roce 1973 básníkem Pavlem Zajíčkem a Mejlou Hlavsou z Plastic People of the Universe, byla chápána jako prapodivná muzikální entita vytvářející hudební koláže doprovázející Zajíčkovu neodbytnou poezii. Živá vystoupení DG 307 byly oslavovány pro svoji neobvyklou atmosféru, která připomínala umělecký happening. Ovšem poté, co byl Zajíček, po období věznění, donucen emigrovat, přestali existovat. Zajíček strávil první roky své emigrace v Londýně, kde brzy vstoupil na místní hudební scénu. Nejpozoruhodnější je jeho spolupráce s THIS HEAT a nahrávka dema T.S.Elliotovy Pusté země na rozbité klávesy v jejich proslulém studiu Cold Storage. Po Sametové revoluci v roce 1989 se Pavel Zajíček vrátil a obnovil svoji kapelu, která pokračovala ve vystupování a nahrávání jejich evokativní hudby spojující prvky alternativního rocku, jazzu a klasiky. Syrový apel DG 307 byl vždy neoddělitelný od Zajíčkových podmanivých, expresivních textů, skrze které pořád usiluje o to „zůstat sám sebou v tomto šíleném běsnění“.

Londýnské vystoupení představí klasiku ze sedmdesátých let spolu s novějšími pracemi a také úryvky z výše zmíněné Pusté země původně složené a nahrané v Camberwellu.

Poslechněte si DG 307 zde: http://bandzone.cz/dg307

Lístky: 07791 873 183
www.wegottickets.com 
Rezervace
Vstupné: £8 / £5

Součást festivalu Made in Prague Festival, 17. října – 30. listopadu 2014

Za podpory Stink Ltd. a Pilsner Urquell
DG307, 1979

DG307, 1979