Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Disorient Express Londýn – Praha: Výtěžek z aukce pro charitu Access to Sports

České centrum Londýn, Islington Council a Red Gallery mohou s radostí oznámit, že 22 modelů vlakových vagónů vytvořených předními britskými a českými umělci bylo prodáno během charitativní aukce Disorient Express Londýn – Praha. Akce, která se konala 19. září 2013 v Red Gallery Londýn, umožnila organizátorům získat 6,140 liber pro charitativní organizaci Access to Sports, sídlící v londýnské čtvrti Islington.

Série miniaturních modelů vagónů Disorient Express byla původně vystavena v Českém domě v průběhu letních olympijských her v Londýně v roce 2012 jako součást programu české kulturní sezóny Czech Open 2012. Cílem projektu, který odkazuje na legendární Orient Express, bylo oživit kulturní propojení mezi Prahou a Londýnem a zároveň poukázat na jejich rozmanitost. Výtvarníci, kteří se na projektu podíleli, patří v České republice a Británii k těm nejlepším. 

Výtěžek z aukce pomůže charitativní organizaci Access to Sports v rozšíření svých vzdělávacích a sportovních aktivit určených pro děti a mládež ze sociálně znevýhodněných rodin. Access to Sports spolupracuje s dobrovolníky, komunitami i státní správou v londýnských čtvrtích Islington a Hackney a vytváří programy pro cílové „těžko dosažitelné“ komunity. Systematická podpora jejich přístupu ke sportu má pozitivní vliv na řešení některých ekonomických a sociálních otázek.

 http://www.accesstosports.org.uk  

Zúčastnění umělci:

Sára Bergmannová, Chris Bianchi, Josef Bolf, Veronika Bromová, Tereza Busková, Darren Coffield, David Černý, Jiří David, Milena Dopitová, Tessa Farmer, Nancy Fouts, Roman Franta, Milan Houser, Cedric Christie, Jan Kalab, Jiří Kovanda, Jaroslav Kysa, Andrea Medunová Součková, Tomáš Němec, Pasta Oner, Michal Pechouček, Petr Písařík, Martina Riedlbauchová, Martin Richman, Michal Rittstein, Ronzo, Paul Sakoilsky, Milan Salák, Lucie Skřivánková, Bob & Roberta Smith, Michal Škapa, Jakub Špaňhel, Karel Štedrý, Jiri Suruvka, Gavin Turk.