Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Divokej Bill na turné ve Velké Británii

25. ŘÍJNA - 28. ŘÍJNA 2012, BIRMINGHAM, MANCHESTER, LONDÝN, BRIGHTON. Osmičlenná folková kapela z České republiky, známá jako Divokej Bill, se stala díky své chytlavé a přístupné hudbě jednou z nejoblíbenějších a nejlépe prodávaných kapel východní Evropy. Mix country hudby ovlivněné punk – rockem, folkem a alternativní hudbou v českém provedení představí kapela anglickému publiku ve čtyřech různých městech Velké Británie.

Skupina byla založena v roce 1996 a své první album s názvem Propustka do Pekel vydala v roce 2000. Během následujících 6 let vydala skupina další 3 alba a jedno DVD, které představilo unikátní spojení keltské lidové hudby a country. Divokého Billa je možno vidět na festivalech po celé Evropě, vystoupili také např. na festivalu Ouvalskej Bigbít nebo na Master of Rock. Pod nálepkou „redneck rocku“ vydala skupina v roce 2007 DVD s názvem Rock for People, což Divokého Billa katapultovalo na přední příčky českých hitparád.

Členové kapely: Václav Bláha - zpěv a kytara, Miloš Jurac - basa a zpěv, Štěpán Karbulka - zpěv a tanec, Adam Karlík - housle, Roman Procházka - kytara a zpěv, Honza Bartl - bendžo, Martin Pecka -akordeon, Mark Zezulka - bicí a perkuse

http://www.myspace.com/divokejbill/radio

http://www.youtube.com/artist/divokej_bill

www.divokejbill.cz

Koncerty:

25. října - Birmingham, The Warehouse

26. října - Manchester, The Dry Live

27. října - London, 229 Venue

28. října - Brighton, Blind Tiger

Vstupenky na: http://www.pishter.com/

 

 

 

Staropramen