Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Intimní osvětlení + O slavnosti a hostech

9. ÚNORA 2012 V 19.30 (O slavnosti a hostech) A VE 21.00 (Intimní osvětlení), RIVERSIDE STUDIOS, CRISP ROAD, HAMMERSMITH, LONDÝN W6 9RL. Second Run DVD a Riverside Studios promítnou v průběhu jednoho večera komický poklad české kinematografie Intimní osvětlení režiséra Ivana Passera a velkodílo Jana Němce O slavnosti a hostech.

19.30 – O SLAVNOSTI A HOSTECH
Slavné tragikomické podobenství Jana Němce, výrazově minimalistické a obsazené několika postavami, pojednává o různě maskovaných mocenských mechanismech, často demagogických a lákavých, ať již se žoviálním úsměškem ponižují lidskou důstojnost nebo ničí každého, kdo se odmítne přizpůsobit. Ještě zajímavější jsou však postřehy o chování lidí vystavených zátěžové situaci, třeba o tom, že na odiv vystavované protesty bývají pouhou pózou. Výsledné zjištění je překvapivé: pokud nesouhlasíme, je zbytečné cokoli říkat. Stačí se zdvihnout a odejít.

Režie: Jan Němec, československo 1966, 68 minut
V čestině s anglickými titulky

21.00  – INTIMNÍ OSVĚTLENÍ
Jeden z významných snímků tzv. nové české vlny 60.let, který byl zařazen mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob. Celovečerní debut scénáristy a režiséra Ivana Passera je současně jeho jediným dlouhometrážním filmem, který natočil v tehdejším Československu.
Režie: Ivan Passer, Československo 1965, 72 minut
V čestině s anglickými titulky


VSTUPNÉ:
£9.50 (£8.50 se slevou.) za oba filmy

BOX OFFICE: 020 8237 1111
www.riversidestudios.co.uk

THE PARTY AND THE GUESTS and INTIMATE LIGHTING are available on Second Run DVD. For more information or press requests please contact chris.barwick@secondrundvd.com / 07907 730 100