Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Křest knihy Frišta autorky Petry Procházkové

21. - 23. LISTOPAD 2012, SHEFFIELD, OXFORD, LONDON. V listopadu se můžete těšit hned na tři akce s novinářkou a spisovatelkou Petrou Procházkovou a její překladatelkou Julií Sherwoodovou. 21. listopadu proběhne křest její knihy Frišta v Sheffieldu a 23. listopadu pak také v Londýně. 22. listopadu se navíc autorka zúčastní společně se svou překladatelkou diskuse v Oxfordu.

Petra Procházková je oceňovaná česká novinářka, válečná zpravodajka, humanitární pracovnice a spisovatelka.  Je zakladatelkou humanitární organizace Berkat na podporu dětí a žen v Čečensku, Afghánistánu a uprchlíků žijících v Česku. V roce 1997 získala Cenu Ferdinanda Peroutka, v roce 2000 obdržela medaili prezidenta České republiky Za zásluhy a v roce 2001 získala Cenu Hanno R. Ellenbogen, kterou jí předala Madeleine Albrightová.

Julia Sherwoodová se narodila a vyrůstala v Bratislavě, v tehdejším Československu. Více než 20 let pracovala pro Amnesty International. Od roku 2008, kdy se přestěhovala do Chapel Hill v Severní Karolíně, pracuje jako překladatelka z angličtiny, češtiny, slovenštiny, němčiny, polštiny a ruštiny do slovenského a anglického jazyka.

 

Středa, 21. listopadu, 17.30 hod.
Křest knihy Frišta Petry Procházkové v Sheffieldu
Addresa: Waterstones Sheffield
24-26 Orchard Square, Sheffield S1 2FB
Kontakt: 0843 290 8586

Čtvrtek, 22. listopadu, 18.00 hod.
Debata s Petrou Procházkovou a překladatelkou Julií Sherwoodovou

Addresa: Albion Bookstore, Oxford
34 Walton Street, Oxford OX2 6AA
Top Shelf Jazz, Purveyors of Filthy Swing zajistí živý program 

Pátek, 23. listopadu, 18.30 hod.
Křest knihy Frišta Petry Procházkové v Londýně

Free Word Centre
60 Farringdon Road,  London EC1R 3GA
Vstup zdarma, registrace na
http://www.freewordonline.com/events/detail/freshta-book-launch

Vítejte Kábulu: jedna rodina, nespočet tajemství. Nezapomenutelný večer s válečnou zpravodajkou, spisovatelkou a humanitární pracovnicí Petrou Procházkovou a její překladatelkou Julií Sherwoodovou, kterému předsedá Lucy Popescu. Povede se rozhovor o ženách, o lásce, humoru i životě v Afghánistánu a Friště - prvním románu Procházkové přeloženém do angličtiny.

Po diskusi následuje autogramiáda a malé občerstvení.


Akci podpořil Zastupitelský úřad České republiky v Londýně