Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Ikarii XB1 byla udělena cena na festivalu IL CINEMA RITROVATO

7. ČERVENCE 2014 - Průkopnický a často napodobovaný film Ikarie XB 1 režiséra Jindřicha Poláka, který byl znovu vydán společností Second Run DVD minulé září, obdržel ocenění „BEST REDISCOVERY“ na festivalu Il Cinema Ritrovato v italské Bologni.

Ikarie je klasikou ve filmovém sci-fi žánru a věčnou inspirací pro současné filmaře. Byla natočena před  Star Trekem či Kubrickovou Vesmírnou Odyseou a její vliv je patrný jak u  těchto klasických děl, tak i v dalším vývoji filmového sci-fi.

Film byl natočen na motivy románu Stanisława Lema K Mrakům Magellanovým (1955), odehrává se v roce 2163 a sleduje misi vesmírné lodi  hledající mimozemský život. Během nebezpečné cesty posádka čelí účinkům Temné hvězdy způsobující útlum biochemických pochodů v živých organismech.

Vydané DVD představuje film v nové digitální podobě s obnoveným obrazem a zvukem a  obsahuje také komentář spisovatele a kritika Kima Newmana a kritickou esej Michaela Brooka.

Second Run DVD představuje toto klíčové dílo fantasy filmu v jeho úplné a originální podobě vůbec poprvé anglicky mluvícímu publiku.

Více informací zde

Československo, 1963
Délka / Ikarie XB 1: 83 minut
Délka / Extra: 12 minutes
Zvuk: Původní mono (restaurován)
Černobílý film
Jazyk: Čeština
Titulky: Anglické
PAL DVD9
Region 0
RRP: £12.99