Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Jiří Kalfař představí svou kolekci jaro/léto 2019 na londýnském Fashion Scout

Světově úspěšný český návrhář Jiří Kalfař není v módním světě nováčkem. V letošním roce se stane součástí londýnského FashionScout, který proběhne mezi 14. a 17. září 2018 v Londýně, a představí zde novou kolekci jaro/léto 2019. Diváci mohou očekávat vrstvy krajek, blyštivé materiály, nekonvenční střihy a v neposlední řadě udržitelnou a etickou módu - neboť Jiří se aktivně angažuje v otázce ochrany zvířat a životního prostředí.

Jiří Kalfař původně studoval balet, poté působil jako model, ale svou pravou vášeň nakonec našel v módním návrhářství. Jeho pánské kolekce překračují hranice genderové identity a dámské oděvy se vyznačují volnými siluetami a pulsující paletou barev. O Jiřího kolekcích psali například v časopisech Vogue, Forbes, Grazia, Sports Illustrated Swimsuit 2016, Fucking Young!, Schön, Wonderland, Harper‘s Bazaar, The Financial Times nebo InStyle.

Přestože Londýn patří mezi čtyři tradiční města módy společně s Paříží, New Yorkem a Milánem, kromě zavedených jmen představuje také nové talenty a experimentální projekty. Londýnský Fashion Scout je největší nezávislou přehlídkou nového designu, která probíhá v době London Fashion Week.

Přečtěte si rozhovor s Jiřím Kalfarem na webových stránkách Fashion Scout ZDE.