Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Kateřina Rafaj oceněna na letošním Hampton Court Flower Show

Česká zahradní architektka žijící v Londýně Kateřina Rafaj, která vyhrála v roce 2014 na Hampton Court Flower Show zlatou medaili za konceptuální zahradu Gluttony, získala na letošním ročníku této světoznámé výstavě další cenu. Porotci letos udělili její zahradě „Peacemaker“ bronzovou medaili. Gratulujeme!

PEACEMAKER
Design: Kateřina Rafaj
Konstrukce: Rafaj Design
Design zahrady vychází z tvaru křivky tlukotu srdce, která vytváří strukturu objektu a představuje život.  Design má upozornit na komunity po celém světě, které se potýkají s náhlými výbuchy násilí. Najdeme zde rostliny, které můžeme běžně vidět v našich zahradách, ale které jsou zároveň nebezpečné a jedovaté. Ve spojení s tvarem inspirovaným bušením srdce znázorňují krásu života, který je často křehký a nebezpečný.
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-hampton-court-palace-flower-show/Gardens/2016/peacemaker

KATEŘINA RAFAJ
Kateřina Rafaj studovala Zahradnictví a krajinářství na České zemědělské univerzitě v Praze a poté také na London College of Garden Design.
„Miluji zahrady a krajiny; mojí vášní je chytré využití prostoru, které oslavuje sílu v každé krajině. Pozornost k detailu je v mé práci velice důležitá, jsem pyšná na to, když jsou i malé věci udělané správně.“ Kateřina Rafaj
www.krafaj.com