Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Kateřina Šedá: Profil Líšně

2.3. – 30.5.2011 / MUSEUMS SHEFFIELD, SHEFFIELD S1. Muzeum města Sheffield ve Velké Británii představí nový projekt české umělkyně Kateřiny Šedé, který galerie Millennium získala díky prvnímu ročníku soutěže Contemporary Art Society Annual Award.

Kateřina Šedá žije a tvoří v České republice a je uznávanou současnou umělkyní, jejíž tvorba se často věnuje tématům jako je komunita, paměť a kolektivní identita. V tomto projektu pro Muzeum v Sheffieldu Šedá pracovala se stovkami českých dobrovolníků při hledání těch jedinců, kteří nejlépe odrážení fyzický profil jejího rodného města, Líšně. Proces vývoje projektu je prezentován souborem 500 kreseb a shrnující knihou.

Soutěž, která se bude konat každý rok, byla založena k oslavě sta let britského Spolku současného umění, každý rok pak podpoří umělecká díla, která pak budou zahrnuta do veřejných výstav.  Cena se zaměřuje zvláště na podporu relativně uznávaných umělců, jako je Kateřina, jejichž hlavní díla nebyla zatím zakoupena do veřejných galerií.  

Tvorba Kateřiny Šedé byla nedávno vystavena v galerii Millenium jako součást projektu Art Sheffield 2010.

Vstup zdarma

Otevírací hodiny: Po - So 10:00 – 17:00 hod, Ne 11:00 – 17:00 hod

www.museums-sheffield.org.uk