Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Skleněné křeslo z dílny Lhotský na londýnské výstavě Super Design

13 ŘÍJNA - 17 ŘÍJNA 2011, THE DAIRY, 7A WAKEFIELD STREET, LONDÝN WC1N 1PG. Dynamický australský designér Brodie Neill uvede 13. října na výstavě mezinárodních designérů a galerií v Londýně nazvané Super Design své skleněné křeslo, které bylo speciálně vyrobeno v dílně Zdeňka Lhotského v Pelechově v České republice.

Více informací o designérovi Brodie Neillovi na: http://www.brodieneill.com/about


O firmě Lhotský:

Tradice Studia tavené skleněné plastiky v Pelechově sahá do 50. let minulého století, kdy jej založili světoznámí sklářští výtvarníci Stanislav Libenský s Jaroslavou Brychtovou. Jejich pokračovatelem a současným majitelem Studia je firma Lhotský, s.r.o., jíž vede Libenského žák Zdeněk Lhotský.

Firma Lhotský ovládá celosvětově ojedinělé možnosti sklářského designu. Jejich produkce se soustředí na realizace pro výtvarníky a architekty a autorskou tvorbu Zdeňka Lhotského, z jehož kolekce od obřích nádob přes drobnější mísy k fúzovaným a lehaným talířům nabízí signované kusy z limitovaných sérií.

http://www.lhotsky.com/Více o výstavě Super Design na: http://www.patrickbrillet.co.uk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1

http://www.superdesign-london.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=4