Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Festival Made in Prague

22. ŘÍJNA 2014 - Festival Made in Prague se vrací ve svém 18. ročníku s měsíc trvajícím programem českých filmů, hudby a umění prezentovaných po celém Londýně. Ve středu pozornosti tohoto multižánrového festivalu vždy byla kinematografie. To platí i pro tento ročník. České centrum přináší v listopadu do ICA to nejlepší, co v české kinematografii za poslední dva roky vzniklo. Hrané a dokumentární filmy se kreativně zabývají minulostí i současností skrze témata odporu (Sametoví teroristé), lásky a touhy (Díra u Hanušovic), sociálního vyloučení (Cesta ven, Velká noc) a dokonce sportu (Fair Play). Program obohatí také několik vynikajících hostů – divadelní a filmový režisér Miroslav Krobot, Anna Geislerová, jedna z nejslavnějších českých hereček, oceňovaná filmařka Andrea Sedláčková, Petr Václav a Zdeněk Jiráský.


Festivalovou brožuru si můžete stáhnout zde: http://bit.ly/MP_brochure

Více informací o festivalu včetně programu naleznete zde


Výběr z programu:


Fair Play  / ICA, neděle 2. listopadu, 20:40 (FILM)
+ diskuze o politice, sportu a umění s režisérkou Andreou SedláčkovouCesta ven / ICA, čtvrtek 6. listopadu, 20:40 (FILM) 
+ diskuze o sociálním vyloučením v současné společnosti s režisérem Petrem VáclavemV tichu (FILM) / Odeon Swiss Cottage, podělí 10. listopadu, 18:45 
diskuse s režisérem Zdeňkem JiráskýmDíra u Hanušovic / ICA, úterý 11. listopadu, 20:40 (FILM)
+ diskuze na téma divadlo a film s hercem a divadelním a filmovým režisérem Miroslavem KrobotemSametoví teroristé / ICA, neděle 16. listopadu, 20:40 (FILM)
+ debata zaměřená na zákon o terorismuLíbánky / The Gate Cinema, sobota 29. listopadu, 15:00 (FILM)
debata s herečkou Annou GaislerovouInner Spaces na London Jazz Festival  / Spice of Life, čtvrtek 20. listopadu, 20:00 (HUDBA)


DG 307 (HUDBA) / Jazzlive at the Crypt, sobota 22. listopadu, 20:00  


ORGANIZÁTOŘI:

PARTNEŘI:


SPONZOR: