Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Marriana Serranová na Liverpool Biennial

SRPEN - ZÁŘÍ 2014. Nezávislá kurátorka, umělecká kritička a editorka žijící v Praze Marriana Serranová bude zařazena do kurátorsko-produkčního týmu letošního Liverpoolského bienále pod vedením hostujících kurátorů Mau Abu ElDahab a Anthony Hubermana.Jejich úkolem bude příprava víkendu performancí a site specific projektů (20.-21.9. 2014). Stáž podporuje kromě London Biennial a Českého centra také pražský Institut umění.

O Marianě Serranové
Mariana Serranova spolupracuje s několika galeriemi a je iniciátorkou mnoha projektů na poli moderního umění (například Galerie Jelení, Centrum pro současné umění Praha, Futura Gallery, 4+4 dny v pohybu nebo tranzit.cz). Přispívá do českých novin a časopisů zaměřených na umění jako A2, Umělec International, Photographer, FlashArt, Revue Labyrint atd. a publikovala články v několika katalozích. Pracovala jako kurátorka českého výběru pro Prague Biennale 5 (2011) společně s Vjerou Borozanovou. V poslední době pracovala pro Artyčok.tv- mezinárodní výzkumnou platformu a online video portál, který si klade za cíl podporovat mezikulturní dialog mezi umělci, kurátory, veřejností a Českým centrem Praha. Mimo jiné se podílí od roku 2012 i na fungování programu CCP|CURATORS & CRITICS a to společně se Zuzanou Blochovou a Edithou Jeřábkovou.

Liverpool Biennial

5. července – 26. října 2014
http://www.biennial.com
Bienále v Liverpoolu (5.7.-26.10.2014) je největší mezinárodní festival současného umění ve velké británii. Jeho program je úzce propojen s městem, ve kterém probíhá a které usiluje skrze umělecké a intervenční projekty znovuobjevit. Předešlé bienále navštívilo 600 000 lidí.