Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Mezitím v Edinburku: české divadlo na festivalu Fringe – týden první

14. SRPNA 2015 - Beznadějně vyprodaná představení, skvělé recenze a jeden cirkusácký ‘joke’ na hraně zločinu. První týden letošního Fringe festivalu rozhodně nebyla nuda.

Češi o sobě dávají vědět nejen skrze skvělá představení a recenze, ale kde se dá uplatňují i osobitý smysl pro humor. O největší rozruch prvního týdne se zcela jistě postaral tým novocirkusácké La Putyky, který předvedl jeden ze svých nejsmělejších akrobatických kousků přímo v ulicích města. Hvězdy La Putyky Josa a Bel se spustili na hrazdě z mostu (the George IV. bridge) přímo nad střechy projíždějících aut a zaskočili tak nejen projíždějící řidiče a kolemjdoucí, ale taky doslova šokovali celou širokou otrlou edinburskou divadelní veřejnost – a ta – jak známo - je zvyklá na ledacos. Gratulujeme týmu La Putyky za nejtweetovanější událost prvního týdne na Fringi!

Svérázný smysl pro humor jako téma koluje i napríč výbornými recenzemi inscenace Spitfire Company: Antiwords. Havlovská absurdita a šarmantní Landovského hulváctví v podání dvou okouzlijících, postupně se opíjejících tanečnic funguje výborně i na Fringi. VerTeDance jsou ostřílenými edinburskými hráči a v úterý tak poprvé vystoupili na jevište ZOO Southside před publikum plné velkých očekávání. Standing ovation hned po první repríze této taneční inscenace, v níž se aktéři nepohnou z místa je znovu mimořádně zábavný zážitek. Vyprodaná představení VerTe i jejich kolegů Terezy Ondrové a Petera Šavela jsou neomylnými znaky toho, že česká divadelní sezóna 2015 je neobyčejně kvalitní.

At už si o pouličním výstřelku Cirku La Putyka myslíme cokoliv, čeští umělci předvádí v Edinburku divadlo, ve kterém jde doslova o život a české Centrum Londýn je jejich hrdým partnerem! 

Czech Showcase 2015 na Edinburgh Fringe


VerTeDance v Edinburku