Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Miroslav Krobot uvede Díru u Hanušovic v Londýně

10. LISTOPADU 2014 - Jedním z vrcholů festivalu Made in Prague je určitě účast divadelního a filmového herce a režiséra Miroslava Krobota. Jeho filmový režijní debut Díra u Hanušovic se bude promítat v ICA 11. listopadu. Fanoušci se ho budou moci po projekci zeptat jak na film, tak na jeho práci v divadle a ve filmu.

Miroslav Krobot je český divadelní režisér a filmový herec. Narodil se v roce 1951 v Šumperku v tehdejším Československu. Po ukončení studií na JAMU v Brně pracoval jako režisér například v divadle v Chebu, v Hradci Králové a v Národním divadle v Praze. Zformoval soubor Dejvického divadla, které se zanedlouho stalo jedním z nejvíce navštěvovaných divadel v Praze. Proslavil se take jako herec, hrál například ve filmu Bély Tarra Muž z Londýna nebo ve snímku Alois Nebel. Je jedním z nejuznávanějších a nejvýraznějších současných českých režisérů.

 

DÍRA U HANUŠOVIC
11. listopadu, 20:40
Institute of Contemporary Arts (ICA), Cinema 1, The Mall, London SW1Y5AH
Miroslav Krobot, CZ 2014, 102 minut, anglické titulky
Hrají: Tatiana Vilhelmová, Lenka Krobotová, Ivan Trojan a Johanna Tesařová
Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře" s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události...

Lístky: 020 79303647
www.ica.org.uk
Rezervace
Vstupné: £11 / £8 snížené
Nakupte lístky na dva až čtyři filmy, každý za £8 nebo na pět až osm filmů, každý za £7 (nabídka se nevztahuje na úterý) 
Partner:

Součást festivalu Made in Prague, 17. října - 30. listopadu 2014