Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Nakladatelství Karolinum představuje přírůstky edice Modern Czech Classics

Anglický překlad Fuksova románu Spalovač mrtvol (The Cremator) právě vyšel jako další svazek ediční řady Modern Czech Classics, která se zaměřuje na reprezentativní díla moderních literárních a kulturních dějin střední Evropy a zpřístupňuje je čtenářům v angličtině a dalších jazycích.

Nakladatelství Karolinum při tvorbě edice spolupracuje s významnými zahraničními bohemisty a překladateli, na její vizuální podobě se podílí uznávaný grafik Zdeněk Ziegler a komiksový ilustrátor Jiří Grus. Publikace jsou doplněny odborným doslovem, který zahraničním čtenářům umožňuje bližší pochopení kontextu doby i díla.

Edice přinesla od roku 2003 celkem dvanáct děl, v nové, paperbackové verzi letos vycházejí také překlady Bohumila Hrabala (Rukověť pábitelského učně), Vladislava Vančury (Rozmarné léto), Zdeňka Jirotky (Saturnin), Karla Poláčka (Bylo nás pět) a Jaroslava Haška (Velitelem města Bugulmy).

Ediční plán nakladatelství zahrnuje výbor poezie Bohuslava Reynka, anglický překlad Českého snáře Ludvíka Vaculíka a povídkového souboru Jana Čepa; novela Krysař Viktora Dyka vyjde v angličtině i francouzštině.

Edice MCC bude kompletně dostupná také v elektronické podobě v rámci celosvětové sítě univerzitních knihoven, pro studenty a zaměstnance UK bezplatně.

Kupte knihy online