Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

NTS Trio v klubu Vortex

30. LISTOPADU 2015, 20:00, VORTEX, LONDÝN. Po svém britském debutu letos v květnu v londýnském klubu The Forge se česká kapela NTS Trio vrací do Londýna, aby zahrála v dalstonském Vortex klubu. Nezvyklou formaci NTS Trio tvoří trojice hudebníků rozličného hudebního původu. Progresivní klavír Michala Nejtka, jazzový kontrabas Petra Tichého a rockové bicí Štěpána Smetáčka. After their May UK debut at the Forge, NTS Trio will soon be back in town performing at Vortex. NTS trio is a Czech band of improvisational musicians from very different musical worlds: the contemporary art music composer and keyboard player Michal Nejtek, jazz double bassist Petr Tichý and rock drummer Štěpán Smetáček.

Do Londýna pozval NTS Simon Ratcliffe z Basement Jaxx, který s nimi po jejich květnovém koncertě v londýnském The Forge, pořádaném Českým centrem, natočil jejich dvě skladby Dark Forsage a Seven Up, které nyní vydává společnost Gearbox Records. Nezvyklou formaci NTS Trio tvoří trojice hudebníků rozličného hudebního původu - progresivní klavírista Michal Nejtkek, jazzový kontrabasista Petr Tichý a rockový bubeník Štěpán Smetáček. Svoji hudbu charakterizují jako „kombinaci disco, free jazzu, rock’n’rollu a improvizace.

"Co pro nás znamená být v Londýně? " ptá se Michal Nejtek "Upřímně řečeno - je to jako sen. Naše oblíbené umění pochází z Londýna. Slova jako UFO Club, Ronnie Scott, jam sessions, „swinging London“, Blow-Up atd. jsou symboly něčeho fantastického, plného svobody a kreativity (nejsou to jen slova nebo názvy). Londýn je pro nás něčím jako uměleckým tavícím kotlíkem (i když ho tolik neznáme) - a doufáme, že naše hudba je stejná. Že překračuje hranice, žánry i pocity. "

NTS Trio budou ve Vortexu hrát ve stejný večer s jazzovým duem Binker and Moses, kteří získali letos prestižní ocenění Best Jazz Act na MOBO Awards 2015.

Vstupenky: £10/12

Online booking

Facebook event

http://www.vortexjazz.co.uk/event/gearbox-double-bill-binker-goldingmoses-boyd-nts-trio/

NTS Trio v klubu The Forge letos v květnu.