Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Výzva k účasti na evropském divadelním festivalu Voila! v Londýně

Hledáme všechny písničkáře ovládající několik jazyků, kočující pěvce a básníky, mezikulturní tvůrce, žonglující polygoty, umělce překladu, nadnárodní aktivisty a evropské divadelní společnosti.

V rámci 5. ročníku se z festivalu Voila! stane Voila! Europe a festival bude ještě větší a odvážnější než kdy dříve.

Voila! Europe je festival, který se nebojí Brexitu, a jehož posláním je zbořit jazykové bariéry a představit multikulturnímu londýnskému publiku hry ze všech koutů Evropy a Spojeného království. Voila oslavuje prostřednictvím programu od současných děl začínajících umělců po klasiky znovu nastudované oblíbenými společnostmi rozmanitost ve scénickém umění, různorodé jazyky a neohrožené tvůrce. 

Původně frankofonní festival Voila se letos rozroste o další jazyky kontinentální Evropy a z jednoho divadla se rozšíří do několika dalších londýnských prostor, díky čemuž představí ještě více děl a poskytne nové možnosti pro dialog v oblasti umění.

Voila hledá představení v různých jazycích nebo přeložené/adaptované hry původně napsané v některém z evropských jazyků, ale také nová díla, na nichž se podílí tvůrci a umělci z Velké Británie nebo kontinentální Evropy! Představení mohou být jakéhokoliv žánru (hudba, divadlo, scénické umění, tanec) o maximální délce 60 minut.

Voila! Europe se bude konat od 8. do 18. listopadu 2017 v Londýně v prostoru The Cockpit, Etcetera Theatre Camden, a na dalších místech, která budou upřesněna.

Festival nabízí 2 až 3 představení v jednom z festivalových prostor spolu s technickou podporou, tiskem programů, zajištěním profesionální PR služby a online marketingu. Podmínkou je 50% podíl na vstupném a administrativní poplatek £70 (pro vybrané společnosti).

Voila se bude snažit zajistit sponzorské příspěvky na cestovné, ubytování a administrativní poplatek pro mimolondýnské společnosti.

Vyplněnou přihlášku je třeba zaslat nejpozději do 15. května 2017 na adresu: voilafest@thecockpit.org.ukwww.thecockpit.org.uk/voila
@VOILACockpit
www.fb.me/voilaeurope