Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Peter Sís: Pilot a Malý princ

15. ČERVENCE 2014 - Nedávno vydaná kniha Petra Síse: Pilot a Malý princ zasvětí děti i dospělé do fascinujícího příběhu Antoine de Saint-Exupéryho, autora milované dětské klasiky, Malý princ. Kniha s krásnými ilustracemi nadchne určitě male i velké čtenáře.

Malý princ  vydaný v roce 1943 je nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho.  Jde současně o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury. Kniha vypráví příběh pilota (samotného Exupéryho), který ztroskotá na Sahaře a tam se setkává s Malým princem, jenž sem přišel z daleké planetky. Knih se prodalo více než milion ročně a jedná se o  nejčtenější francouzskou knihou v historii, která byla od svého prvního vydání v roce 1943 přeložena do 250 jazyků. Kniha Petra Síse Pilot a Malý princ oslavuje pozoruhodný příběh autora této knihy.

S velkým ohlasem byla již kniha publikována ve Francii a Americe. Nakladatelství Pushkin Children’s Books nyní ji nyní představí čtenářům ve Velké Británii.

Petr Sís se narodil v Československu v roce 1949 a je mezinárodně uznávaným autorem a ilustrátorem mnoha knih pro děti. Bývalý žák Quentina Blakea a Maurice Sendaka  byl oceněn mimo jiné třemi cenami Caldecott Honours, boloňskou cenu Ragazzi Non-Fiction, Deutsche Jugendliteraturpreis a cenou "Genius" MacArthur Foundation. V roce 2012 přijal také cenu Hanse Christiana Andersena za trvalý přínos v dětské ilustraci. Od roku 1984 žije v New Yorku v Americe.

Antoine De Saint-Exupéry se narodil ve Francii v roce 1900 pocházel z aristokratické rodiny. Studoval ve Švýcarsku a v Paříži. Od mládí se zajímal o letectví. Leteckou způsobilost získal během vojenské služby. Letectví se věnoval celý život. Jako pilot podnikl četné cesty po celém světě. Konal přednášková turné, psal reportáže. Literární a publicistické činnosti se věnoval již od dvacátých let.
Za 2.světové války, do které se Antoine de Saint - Exupéry sám přihlásil, zahynul při průzkumném letu, pravděpodobně nad Středozemním mořem nedaleko Korsiky. V červnu 2014 tomu bylo bude již 70 let.

Poslechněte si  rozhovor (v angličtině) s Petrem Sísem na NPR zde.

V angličtině vydáno 3. července 2014

Ve tvrdé vazbě cena: 12.99 GBP