Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Petr Václav na festivalu Made in Prague

3. LISTOPADU 2014 - České centrum Londýn uvítá na festivalu Made in Prague českého režiséra Petra Václava. Přijededo Londýna představit svůj zatím poslední film Cesta ven, který se zabývá problémy, kterým musí čelit romská rodina při pokusu žít normální život, a jejich pád do „romské sociální pasti“ rasismu, předsudků, nedostatku kvalifikace, problémů s podporou a úřady, dluhů a příšerných životních podmínek. Po projekci bude následovat diskuze o sociálním vyloučením v současné společnosti s režisérem.

Čtvrtek 6. listopadu, 20:40
Institute of Contemporary Arts (ICA), Cinema 1, The Mall, Londýn SW1Y5AH

Lístky: 020 79303647
www.ica.org.uk
Rezervace
Vstupné:
£11/ £8 snížené vstupné
Nakupte lístky na dva až čtyři filmy, každý za £8 nebo na pět až osm filmů, každý za £7 (nabídka se nevztahuje na úterý)

Petr Václav je český filmový režisér žijící a pracující většinou ve Francii. Studoval dokument na FAMU a stejně jako jeho matka, dokumentaristka Ljuba Václavová, se zajímá o sociální problematiku. Jeho první hraný film, Marian, tematizující péči o romské děti a jejich vzdělávání, přitáhl mezinárodní pozornost. Za svoje díla obdržel několik menších ocenění. Jeho nejnovější film, Cesta ven, měl premiéru v roce 2014 na filmovém festivalu v Cannes.
Cesta ven
Petr Václav, CZ / F 2014, 103 minut, anglické titulky
Hrají: Klaudia Dudová, David Ištok, Natálie Hlaváčová and Mária Ferencová-Zajacová

Následovat bude diskuze o sociálním vyloučením v současné společnosti s režisérem Petrem Václavem.

6. listopadu rovněž promítáme:

Velká noc
čtvrtek 6. listopadu, 18:30
Petr Hátle, CZ 2013, 72 minut, anglické titulky
Působivá koláž příběhů o prostitutkách, pokladních v supermarketu a barových štamgastech; o lidech, kteří spí ve dne a žijí v noci. Tráví svůj život ve světě non-stop barů, tanečních klubech, hernách a supermarketech a jsou hnáni nespavostí, pocitem úniku a touhy, drogovou závislostí a zločinem.
Více ...


Součást Made in Prague Festivalu, 17. října - 30 listopadu 2014

Partner :