Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Pražské Quadriennale - otevřené výzvy na kurátorované projekty

Pražské Quadriennale vyhlásilo otevřené výzvy na tři kurátorované nesoutěžní projekty na rok 2019. Prvním je Site specific festival, který si klade za cíl představit designové site-specific projekty umělců z celého světa. Dalším je projekt Formace, který propojuje architekty, choreografy a scénografy, a mapuje vztah pohybu, struktur a vzorců v performancích a každodenním životě. Třetí výzva je určena pro kurátory Výstavy zemí a regionů a jedná se o výstavu modelů, kostýmů a objektů, které jsou navrženy žijícími legendami scénografie.

Výzvy se uzavírají 28. února 2018.

Více informací najdete na stránkách PQ ZDE

PQ
Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru je největší světová akce, která zkoumá oblast scénografie v celé její šíři – od scénického umění, přes kostýmní, světelný a zvukový design až po nové scénografické přístupy, jako site specific, aplikovaná scénografie, pouliční performance, kostým jako performance a mnohé další.
Pražské Quadriennale obdrželo prestižní evropskou cenu EFFE 2015-2016 jako jeden z 12 nejprogresivnějších evropských festivalů.