Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Spisovatelé a Mluvené slovo na Evropské noci literatury

13. KVĚTNA 2015, BRITSKÁ KNIHOVNA. Stále populárnější Evropská noc literatury se posedmé vrací do Londýna a zahajuje dvěma večerními akcemi v Britské knihovně. Večer bude literární oslavou podmanivé evropské poezie, fikce a povídek, které se zabývají tématy jako jsou mezilidské vztahy, dětská traumata či otázky morality a mezi jinými představí například Jesúse Carrasca, Evalda Flisara a Yasminu Khadru. Druhá z akcí - In Spoken Word (Mluveným slovem) prezentuje nejdynamičtější evropské básníky a umělce mluveného slova, které uvede britská herečka a komička Ava Vidal. Mezi umělci bude například belgicko-konžský básník, spisovatel a hudebník Baloji a umělkyně mluveného slova nebo kulturní teroristky Joelle Taylor.

SPISOVATELÉ
Středa 13. května 2015, 18.30 hod
Konferenční centrum, Britská knihovna
Vstupné: £10 (£8 nad 60 let, £7 snížené)
Rezervace: book online nebo volej 01937 546 546
Naja Marie Aidt (Dánsko), Andrea Bajani (Itálie), Jesús Carrasco (Španělsko), Evald Flisar (Slovinskoa), Wioletta Greg (Polsko) and Yasmina Khadra (Francie).

MLUVENÝM SLOVEM
Středa 13. května 2015, 19.00 hod
Vstupní hala, Britská knihovna
Vstupné: £10 (£8 nad 60 let, £7 snížené)
Rezervace: book online nebo volej 01937 546 546
Baloji (Belgie), Xavier Baumaxa (Česká republika), Christodoulos Makris (Kypr), Joelle Taylor (Velká Británie) and Karlis Verdins (Litva). Uvádí bavič Ava Vidal (Velká Británie).

Po těchto večerních akcích v Britské knihovně bude následovat recepce ve vstupní hale knihovny, kde jsou vítání všichni návštěvníci akcí The Writers (Autoři) či In Spoken Word (Mluveným slovem). Recepce s živou hudbou, skleničkou vína a autogramiádou a příležitostí zakoupit si knihy vystupujících autorů.

Součást Evropské noci literatury VII
www.europeanliteraturenight.co.uk
#eln2015

Foto: Balogi, © Alasdair Mclellan