Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Spitfire Company: Antiwords

4. LISTOPADU 2014 - Kultovní hra Václava Havla Audience, ve které jsou hlavními postavami spisovatelovo alter ego Ferdinand Vaněk a sládek, je v podání Spitfire Company brilantně přeložena do jazyka fyzického a vizuálního divadla s prvky improvizované pantominy. Ovlivněno dílem Václava Havla a především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Menzla, který do role sládka obsadil Landovského, který během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv. Podaří se Miřence Čechové a Jindřišce Křivánkové překonat tento výkon? Podaří se jim dosáhnout hraničního stavu, který odkazuje na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty? V hlavní roli spolu s aktérkami inscenace i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost.

koncept/concept: Miřenka Čechová, Petr Boháč
režie/directed by: Petr Boháč
hrají/cast: Jindřiška Křivánková, Miřenka Čechová
hudba/music: Sivan Eldar
light design: Martin Špetlík, Robert Janč
masky/masks: Paulina Skavova

Součást dvojitého programu společně s Cridacompany: Mañana es mañana

Prodej lístků: 020 7121 1100
Vstupné: £15, £12 snížené
Rezervace
www.theplace.org.uk

Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo. Mezi charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky,  existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů. V současnosti patří k nejprogresivnějším uměleckým skupinám v České republice.

Mezinárodní ceny

The Herald Angel Award (udělovaná britským deníkem The Herald) za představení One Step Before the Fall na festivalu Fringe Edinburgh.

Total Theatre Award (nominace) udělovaná britským deníkem o fyzickém divadle Total Theatre za představení One Step Before the Fall na festivalu Fringe Edinburgh.

„Trýznivě vynikající umělecký počin  (Anne Brennan, The Herald)”

“silné dílo” The Skinny

“Představení, jež si opravdu zaslouží potlesk ve stoje, který obdrželo od diváků” (ThreeWeeks)

www.spitfirecompany.cz

Součást festivalu Made in Prague, 17. října - 30. listopadu 2014

Partner:

Podpořeno Pilsner Urqell