Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Stáž v Českém centru Londýn pro filmaře a fotografy

České centrum Londýn hledá v termínu od září do prosince 2016 stážistu, jehož náplní práce bude výhradně fotografování a natáčení akcí Českého centra Londýn. Podzim 2016 nabízí bohatý kulturní program a zahrnuje mimo jiné 20. ročník festivalu českého filmu Made in Prague, významnou účast českých designérů na London Design Week a další projekty v Londýně i jiných městech Velké Británie.

Stáž je vhodná pro studenty vysokých škol s filmovým či uměleckým zaměřením, kteří mohou podstoupit stáž díky programu Erasmus a kteří již mají značnou zkušenost s natáčením a úpravou videí a chtějí tuto zkušenost uplatnit v praxi. Nabízíme možnost podílet se na tvorbě festivalové znělky, natáčet a zpracovávat reportážní videa z našich akcí, rozhovory se zajímavými osobnostmi české i britské kulturní scény a zároveň necháváme stážistům volnost samostatného časového plánování i rozhodování o výsledné podobě videí.

Na videa  z akcí a znělky festivalů z minulých let se můžete podívat na našem YouTube kanálu:https://www.youtube.com/user/CzechCentre

 Co očekáváme:

  • Zkušenost s natáčením a editací videí
  • Zájem o film, kulturu a umění
  • Velmi dobrou znalost českého a anglického jazyka (v mluveném i psaném projevu)
  • Dobrou znalost práce na počítači
  • Spolehlivost, nápaditost, vlastní iniciativu

Co nabízíme:

  • Práce na 20. ročníku filmového festivalu Českého centra Londýn „Made in Prague“
  • Kontakt s renomovanými i začínajícími kulturními organizacemi a umělci z Velké Británie i České republiky
  • Práce v přátelském týmu v centru Londýna

Věříme, že stáž v Českém centru Londýn je vzácnou příležitostí prosadit svoje dovednosti na mezinárodním poli a proniknout do londýnské kulturní scény.

Zájemce prosíme o zaslání životopisu a motivačního dopisu v anglickém i českém jazyce na emailovou adresu info@czechcentre.org.uk  do 20. června 2016. V motivačním dopise prosím uveďte, proč máte o stáž zájem, jaké máte dosavadní zkušenosti s natáčením a editací videí a co od této pracovní stáže očekáváte. 
NB: Konkrétní data stáže se budou odvozovat od možností úspěšného uchazeče, ale nejkratší doba stáže jsou tři měsíce.

Hommage to Vojtěch Jasný - Festival Overview (Made in Prague 2015)