Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Přežít svůj život: film a diskuze

15. ČERVNA 2013, LONDÝN. Londýnský institut psychoanalýzy pořádá projekci surrealistického fantasy filmu o snech a psychoanalýze Jana Švankmajera Přežít svůj život. Po projekci bude následovat diskuze s psychoanalytikem Andreem Sabbadini a filmovým kritikem Ianem Christiem.

O filmu:

Evžen žije dvojí život – jeden skutečný a druhý ve svých snech. V reálném životě má manželku Miladu, ve svých snech mladou přítelkyni Eugenii. Cítí, že tyto sny mají nějaký hlubší význam, a proto navštíví psychoanalytičku doktorku Holubovou, která jeho sny interpretuje.  

 

Ian Christie je filmový kritik, moderátor a historik se zvláštním zájmem o britskou a evropskou kinematografii a o vztahy mezi filmem, psychoanalýzou a kognitivní psychologií. Je profesorem filmových a mediálních dějin na Birkbeck College, University of London a viceprezident Europa Cinemas.

 

Andrea Sabbadini je ředitelem The European Psychoanalytic Film Festival, členem Britské psychoanalitické společnosti, čestným docentem na University College London a editorem filmové sekce časopisu The International Journal of Psychoanalysis.

 

Vstupné: £19. 95 (£9. 95 pro studenty a členy Institutu psychoanalýzy).

V ceně je  zahrnuto občerstvení.

Více informací a rezervace zde

ADRESA: The Institute of Psychoanalysis, Byron House, 112a Shirland Road, London