Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Taneční skupina VerTeDance získala na BE Festivalu v Birminghamu dvě ceny

6. ČERVENCE 2015 - Poslední červnový týden se konal v Birminghamu jeden z nejzajímavějších festivalů současného tance ve Velké Británii BE Festival za účasti české taneční skupiny VerTeDance. Ta sem přijela společně s hudebníky z Clarinet Factory s představením Korekce. Představení, které se stalo českou Taneční inscenací roku 2014 a získalo Cenu Divadelních novin ve stejném roce si z Birminghamu odváží další dvě ocenění – Audience Award a Mess Award.

BE Festival probíhá od roku 2010 každý rok v červnu  v birminghamském  Repertory Theatre  a zahrnuje kromě tance, také divadlo, komedii, cirkus, hudbu i výtvarné umění. Představují se zde zejména projekty překračující hranice jednotlivých žánrů a potlačuje se tu rozdíl mezi účinkujícími a publikem. Zákulisí je zde stejně důležité jako to, co se děje na jevišti. Jde především o kreativní setkání umělců, místem pro hledání inspirace a poznávání  a objevování nových kultur.

Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004. Uskupení tvoří tanečnice a choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová (Tanečnice roku 2010) a světelný designér a technický šéf divadla Ponec Pavel Kotlík. Skupina obdržela několik důležitých ocenění, mezi nimi Tanečník roku 2010, Nejlepší světelný design (2012 a 2014) a Cenu Divadelních novin (2012 a 2014). VerTeDance jsou jedinou českou skupinou, která získala třikrát nejprestižnější ocenění v oblasti v současného tance – cenu za Taneční inscenaci roku, a to v roce 2005 (Tichomluva), 2012 (Kolik váží vaše touha?) a 2014 (KOREKCE). www.vertedance.org

Představení Korekce se letos také poprvé představí na festivalu Fringe v Edinburku jako součást sezóny Czech Showcase 2015.