Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

The Games Europe Plays na BBC Click

Reportáž z Interaktivní výstavy The Games Europe Plays (Evropské hrátky) iniciované organizací EUNIC London a Českým centrem v Londýně a koordinované londýnským Finským institutem byla ve středu 6. dubna odvysílána v populárním pořadu Click na BBC World Service. Reportáž zahrnovala rozhovor s kurátorkou výstavy a expertkou na digitální technologie Ghislaine Boddington a také rozhovory s developery her Gigglebug (Finsko) and Toca Boca (Švédsko).

Pořad si můžete poslechnout zde: http://www.bbc.co.uk/programmes/p03pc3my

The Games Europe Plays ve Finském institutu představí nezávislé a nevšední digitální hry pro mladé hráče i celé rodiny. V rámci akce se představí hry z Finska (Gigglebug), Švédska (Toca Boca), Dánska a Velké Británie (Tine Bech) a České repuliky (Amanita). První ze série tří výstav pořádaných tento rok organizací EUNIC se zaměřuje na hry pro děti věnující se tématům jako vzdělávání pomocí hry, identita či schopnosti důležité pro budoucnost. Všechny věkové kategorie jsou zvány na mezigeneračním vzdělávání a zábavu!

The Games Europe Plays potvrvá do neděle 10. dubna 2016.

The Games Europe Plays je projekt inciovaný EUNIC London společně s Českým Centrem a koordinováný Finským institutem. Podpořeno British Council v rámci London Games Festival Fringe na Univeristy of Greenwich a Nesta’s FutureFest 2016. Dále za podpory Českého Centra, Dánského velvyslanectví, Švédského velvyslanectví a Goethe Institutu v Londýně.
http://europe.org.uk/project/the-games-europe-play/