Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Kvarteto Martinů (hudba)

11. KVĚTNA 2012 V 19.00, ST MARY MAGDALENE CHURCH, HOLLOWAY ROAD, LONDÝN N7 8LT. Koncert uvádějící novou nahrávku Dvořákových kvartetů a slavící sezónu Czech Open 2012 programem české hudby Janáčka, Martinů a Škroupa. Koncert navazuje na dlouholeté partnerství kostela St Mary Magdalene a české školy bez hranic. Vstupné: £10 (£7 sleva). Vstupenky na: http://www.etickets.to/buy/?e=8114 nebo u vchodu

Vstupné: £10 (£7 sleva). Vstupenky na: http://www.etickets.to/buy/?e=8114 nebo u vchodu

Kvarteto Martinů vystupovalo ve většině evropských zemí a pravidelně absolvuje turné po USA a Kanadě, Španělsku, Japonsku, Anglii aj. Koncertovalo na významných mezinárodních pódiích a festivalech v Brightonu, Bathu, na Festival City of London, na Orlando festival v Holandsku, na festivalech ve Finsku (Kuhmo), Švédsku, Paříži, Frankfurtu nad Mohanem, v londýnské Wigmore Hall, pařížské Opera de la Bastille, tokijské Casals Hall či v Berlínském Schauspielhaus. Kvarteto Martinů je pravidelným hostem festivalu Pražské jaro. Účinkovalo též na středoevropském festivalu Europamusicale koncertem v Mnichově.

Během svého působení získalo kvarteto řadu významných ocenění. Mezi nejvýznamnější patří Cena českého komorního spolku z roku 1990, v roce 2001 získalo kvarteto zvláštní cenu Nadace B. Martinů za dlouholetou propagaci díla Bohuslava Martinů.

Akce je podporována the Dvorak Society