Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Překladatelská soutěž Cena Susanny Roth má svého vítěze

S radostí oznamujeme, že vítězem překladatelské soutěže Susanny Roth se stal ANDREW WALLACE. Porota zároveň udělila zvláštní uznání Jamesu Morganovi z University of Oxford. Soutěž je organizována Českým centrem v Londýně ve spolupráci s Českým literárním centrem . V rámci čtvrtého ročníku se soutěž zaměřila na mladé překladatele do 40 let s trvalým pobytem ve Velké Británii, kteří ještě nevydali kompletní literární dílo. Uchazeči měli přeložit do angličtiny úryvek z knihy Bomba★Funk Karla Veselého.


Andrew Wallace
Andrew Wllace je profesionální překladatel, který překládá  zejména ze španělštiny a italštiny do angličtiny v oblasti práva a financí, který se nedávno začal zabývat i překladům z češtiny. Po dokončení studia na University of Glasgow, kde absolvoval titulem M.A. Italštinu a Bohemistiku u prof. Jana Čulíka, zahájil svou kariéru překladatele v Itálii a poté v hlavním městě Mexika. Překládal například pro Organizaci amerických států, mexickou federální vládu a státní agenturu VisitMexico. V roce 2016 se vrátil do Evropy a začal pracovat v mezinárodní advokátní kanceláři v Praze jako editor a jazykový konzultant. Na začátku tohoto roku se vrátil do překládaní na volné noze. Kromě toho distančně studuje odborné překladatelství v oblasti práva na univerzitě v Janově.
Překladatelská soutěž Susanny Roth je organizována Českými centry v různých jazycích v řadě evropských zemí. Vítězové národních soutěží budou pozváni k návštěvě České republiky, kde se zúčastní semináře se zaměřením na česká studia.

Stáhněte si vítězný překlad zde: