Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Transport z ráje vychází v Británii na DVD

26. BŘEZNA 2014 - Úspěšný film Transport z ráje režiséra Zbyňka Brynycha z roku 1962 vychází poprvé v Británii na DVD. Příběh hlubokých lidských dramat přináší prostřednictvím mozaiky lidských osudů živý obraz terezínského ghetta během druhé světové války. Scénář filmu vznikl podle povídek Noc a naděje spisovatele Arnošta Lustiga, který si koncentračním táborem sám prošel.

Film představuje realistický obraz o životě v terezínském ghettu pod nacistickou nadvládou. Pro tisíce Židů z celé Evropy měl Terezín představovat údajnou mezinárodní židovskou komunitu v Československu. To, že se ve skutečnosti jednalo o nacistický koncentrační tábor, se lidé dozvěděli až po příjezdu. Pro nacistickou propagandu pak byli nuceni předstírat, že Terezín je šťastným místem, zatímco atmosféru v táboře ovládal strach z připravované genocidy.
 

„Jeden z nejlepších snímků Nové vlny českého filmu a filmů s židovskou tématikou.“
Dennis Grunes, A Short Chronology of World Cinema


Transport from Paradise (Transport z ráje)

Second Run DVD datum vydání: 10. března 2014
délka: 92 minut, Jazyk: čeština, němčina
anglické titulky
cena: £12.99
www.secondrundvd.com

DVD obsahuje tyto bonusy:

• Brožuru s esejí spisovatele a dramatika Roye Kifta.  • Novou technologii digitálního přenosu zvuku a obrazu. • Nový a vylepšený překlad anglických titulků.  • Dvouvrstvý disk vysoké kvality.