Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Česká režisérka Andrea Sedláčková zahájí letošní ročník filmového festivalu Made in Prague

Představí svůj film Fair Play a zůčastní se diskuse o politice, sportu a umění po projekci.

 

 

FAIR PLAY
Neděle 2. listopadu, 20:40
Institute of Contemporary Arts (ICA), The Mall, London SW1Y5AH  
Rezervace
Andrea Sedláčková, CZ / SK / DE 2014, 100 minut, anglické titulky
Hrají: Judit Bárdos, Annou Geislerovou, Evou Josefíkovou and Romanem Luknárem
Anna (Judit Bárdos) je mladá sprinterka, jejímž snem je reprezentovat Československo na Los Angeleských Olympijských hrách v roce 1984. Její otec žije v exilu, zatímco její matka Irena (Anna Geislerová) je bývalá tenisová šampiónka, která má kvůli podpoře Pražského jara 1968 zakázáno dále hrát. Irena má plán podpořit Annu v tom, aby mohla emigrovat skrze její účast na olympiádě a tak jí, bez jejího vědomí, podává steroidy. Zároveň se Irena zaplétá s disidenty a začíná přepisovat samizdatové texty pro oběh mezi soukromými osobami. Nicméně když je v jejím bytě umístěno odposlouchávací zařízení od Státní bezpečnosti, odmítne se stát informátorem. Skvělá souhra hlavních protagonistek předkládá velmi dobře vykonstruovaný vztah mezi matkou a dcerou. Dramatický a poutavý Fair play je zároveň inteligentním a zábavným odhalením způsobů, jakými stát může infiltrovat všechny aspekty života. (Peter Hames)

Následovat bude diskuze o politice, sportu a umění s režisérkou Andreou Sedláčkovou

Andrea Sedláčková
Andrea Sedláčková je česká filmová režisérka, střihařka a scenáristka. Studovala scenáristiku na FAMU, v roce 1989 emigrovala do Franice, kde studovala režii a střih na FEMIS (dříve IDHEC) v Paříži. I když se ve Francii se věnuje hlavně režii, natočila od roku 1991 řadu dokumentů pro Českou televizi. Její první hraný film je titul s názvem Oběti a vrazi z roku 2000. Od té doby režírovala několik filmů, jejím nejnovějším dílem je Fair Play z roku 2014.

Pokladna: 020 79303647
www.ica.org.uk
Vstupné: £11 / £8 snížené
Nakupte lístky na dva až čtyři filmy, každý za £8 nebo na pět až osm filmů, 
každý za £7 (nabídka se nevztahuje na úterý)


Andrea Sedláčková

2. listopadu se bude rovněž promítat:

MAGICKÝ HLAS REBELKY
2. listopadu, 18:30
Institute of Contemporary Arts (ICA), The Mall, London SW1Y5AH 
Olga Sommerová, CZ 2014, 87 minut, anglické titulky

Dokumentární film přináší příběh zpěvačky Marty Kubišové, jejíž práce a nekompromisní postoje z ní učinily symbol svobody z let 1968 a 1989. Největší popové hvězdě šedesátých let zakázali po sovětské okupaci zpívat. Stala se disidentkou, pracovala pro Chartu 77 a comeback se jí podařil v opojné atmosféře Sametové revoluce. Přesvědčivý dokument je založen na archivních záběrech a rozhovorech s přáteli. Je také výhercem Divácké ceny Práva na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.
Více ...

Partner:

Ve spolupáci s Birds Eye View Festival