Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Zdeněk Jiráský v Odeon Swiss Cottage

Dalším hostem festivalu Made in Prague je režisér Zdeněk Jirásky, který v pondělí 10. listopadu představí v kině Odeon Swiss Cottage v Londyne svůj film V tichu a po projekci se zúčastni diskuse s diváky. Film vypraví o osudových zlomech v životech pěti židovských umělců, hudebníku, jejichž jmena i tvorbu se nacismus snažil navždy vymazat ze světa.

V TICHU
Po 10. listopadu, 18:45
Odeon Swiss Cottage, 96 Finchley Rd, London NW3 5EL
Zdeněk Jiráský, SK / CZ / DE 2014, 84 minut, anglické titulky
Hrají: Judit Bárdos, Valeria Stasková, Ján Gallovič and Kristína Svarinská
V tichu je stylizované dokumentární drama, založené na příběhu slovenské muzikoložky Agata Shinglerové. Dokument přináší osudy pěti židovských muzikantů, stavíc vedle sebe jejich prosperující předválečné životy a hrůzy koncentračních táborů zmírňované hudbou. Karol Elbert, Alica Flachová, Edith Kraus, Arthur Chitz a Jozef Weiss vyprávějí vlastní příběhy a podávají události tak, jak je prožívali. Poetický a hypnotický film se silnými hudebními a vizuálními prvky přináší inovativní pohled na téma holokaustu.

Zdeněk Jiráský je český scenárista a režisér. Po dokončení studií na FAMU spolupracoval na scénáři a režii několika dokumentárních filmů, cestopisných reportáží a televizních seriálů. Jeho první hraný film, Poupata, byl oceněn čtyřmi Českými Lvy.

Pokladna: 0871 224 4007
Rezervace
www.odeon.co.uk
Vstupné: £14 / £12 členové / £8 do 26 letZdeněk Jiráský

 

Ve spolupráci s:


Součást festivalu Made in Prague, 17. října - 30. listopadu 2014