Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás v médiích

Čeští návrháři se ukáží na akci London Fashion Week

designmagazin.cz, 9.2.2016, Ondřej Krynek

Čeští módní designeři se budou prezentovat na přehlídce Last Fata Morgana v rámci International Fashion Showcase 2016, která je oficiální doprovodnou akcí London Fashion Week. Ve dnech 19. až 23. února ji z tvorby studentů a absolventů pražské UMPRUM do prostor londýnského Somerset House sestavil Pavel Ivančic.

„Rádi se podílíme na projektech, ve kterých se propojují různé umělecké žánry a obory. Tato přehlídka – nádherná, rozmanitá, odvážná, nápaditá a plná radosti – prezentuje kreativní talent českých umělců v té nejlepší možné podobě,“ dodává jeho ředitelka Českého centra v Londýně Tereza Porybná, která se významně zasadilo o to, že se čeští designéři prezentují na této akci prezentují již potřetí.

,,Hlavní myšlenkou expozice je vyjádřit pohled na módu jako vidinu lepšího světa, kde rovnoprávnost, tolerance a svoboda patří mezi základní lidské hodnoty,” říká kurátor projektu a přední český návrhář Pavel Ivančic. Ten vybral do expozice tvorbu sedmi módních designérů, mezi které patří Filip Jakab, Karolína Juříková, Tereza Rosalie Kladošová, Markéta Kratochvílová, Monika Krobová, Sofya Samareva a Antonín Šimon.

Zdroj: http://www.designmagazin.cz/moda/60278-cesti-navrhari-se-ukazi-na-akci-london-fashion-week.html