Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás v médiích

NTS trio. Český jazz nejazz a londýnský vinyl

casopisharmonie.cz, 8. prosince 2015

Mezižánrové trio NTS ve složení Michal Nejtek (klávesy), Petr Tichý (kontrabas, elektronika) a Štěpán Smetáček (bicí nástroje, elektronika) vydává svou novou nahrávku ve spolupráci se Simonem RatcliffemBasement Jaxx a vydavatelstvím Gearbox Records.

Trio má na kontě několik nahrávek realizovaných v Čechách (Libido Trip, Guerilla Records 2009, Permanente Frustration, Good Day Records 2011) a tvorbu neomezovanou stylovými a žánrovými limity. V českém prostředí není jednoduché se s podobnou tvorbou prosadit – chybí nadžánrové vydavatelství či koncertní prostor s odpovídajícím vybavením. Kapela, „nečitelná pro běžné publikum“, se rozhodla pokusit se se svou hudbou prosadit v zahraničí – prvním plodem tohoto pokusu je právě nová nahrávka.

Ke spolupráci NTS a Basement Jaxx došlo díky květnovému koncertu v Londýně, po kterém Simon Ratcliffe (tedy polovina slavného dua) oslovil NTS s nabídkou nahrávání ve studiu Atlantic Jaxx. Prvním výsledkem této spolupráce je sedmipalcový vinylový singl, obsahující dvě písně, který trio pokřtilo na koncertě v londýnském klubu Vortex 30. 11. 2015. Pražský křest desky proběhne na koncertě v Cargo Gallery v Praze 21. 12. Píseň 7UP z nahrávky dvakrát zazněla na BBC – v rozhlasových show Gillese Petersona a Nicka Luscomba.

Zdroj: http://www.casopisharmonie.cz/jazz/nts-trio-cesky-jazz-nejazz-a-londynsky-vinyl.html