Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Charitativní aukce: Disorient Express Londýn - Praha

České centrum Londýn, Islington Council a Red Gallery pořádají charitativní aukci Disorient Express Londýn – Praha. V rámci tohoto projektu se více než 30 výjimečných českých a britských umělců zhostilo úkolu vytvořit vlastní model vlakového vagónku, který spolu s dalšími modely tvoří celou vlakovou soupravu. Výtěžek aukce bude věnován londýnské charitativní organizaci Access to Sports, která zdarma poskytuje rozsáhlé sportovní a vzdělávací aktivity pro děti a mládež.

CHARITATIVNÍ AUKCE: Disorient Express Londýn – Praha
19. září 2013, 19:00
Red Gallery, 3 Rivington Street, Londýn, EC2A 3DT

„Disorient Express byl inspirován snahou animovat kulturní propojení mezi Prahou a Londýnem. Titul Disorient odkazuje na rozmanitost současné výtvarné scény, šíři užívaných médií i výrazových prostředků u generace, která formuje mladou a budoucí tvář obou měst a je volným odkazem na legendární mezinárodní spoj Orient Express. Úspěch a popularita všech zastávek výstavního vlaku nás přesvědčily, že tento spoj si rozhodně našel své spokojené cestující.“ Ladislav Pflimpfl, Disorient Express kurátor a 2012 strojvedoucí

Disorient Express byl vystaven v Českém domě během Olympijských her v Londýně v roce 2012, jako součást Czech Open 2012 - české kulturní sezóny v londýnské čtvrti Islington, a následně i v Českém centru v Praze. Nyní mají milovníci umění a vlakových modelů příležitost tato unikátní umělecká díla vydražit.

Na projektu se podílela celá řada etablovaných, kriticky oceňovaných i začínajících umělců. Jejich výčet je zároveň přehledem toho nejzajímavějšího ze současného umění ve Velké Británii i České republice:

Vladimir 518, Petr Bařinka, Sara Bergmannová, Chris Bianchi, Josef Bolf, Veronika Bromová, Tereza Bušková, Tomáš Císařovský, Darren Coffield, Jiří Černický, David Černý, Jiří David, Milena Dopitová, Tessa Farmer, Nancy Fouts, Roman Franta, Míla Fürstová, Milan Houser, Cedric Christie, Jiří Kovanda, Jaroslav Kyša, Andrea Medunová Součková, Tomáš Němec, Pasta Oner, Michal Pěchouček, Petr Písařík, Martina Riedlbauchová, Martin Richman, Michael Rittstein, Ronzo, Paul Sakoilsky, Milan Salák, Lucie Skřivánková, Bob & Roberta Smith, Michal Škapa, Jakub Špaňhel, Karel Štědrý, Gavin Turk.

Aukce se bude konat ve čtvrtek 19. září 2013 od 18:30 v  Red Gallery, 3 Rivington Street, Londýn, EC2A 3DT, www.redgallerylondon.com.

Celá vlaková souprava bude k vidění 19. září 2013 v Red Gallery od 10:00 – 19:00.

Vstup zdarma, registrace nutná na auction@czechcentre.org.uk, nejpozději do 13. září 2013

Zájemci o vlakové modely, kteří se nemohou londýnské aukce osobně zúčastnit, mohou dražit na dálku. Více informací poskytne Anna Veverková, České centrum Londýn, auction@czechcentre.org.uk Tel: +44 (0)20 7307 5180

Access to Sports
Access to Sports je komunitní, inovativní projekt rozvíjející sport, který historicky funguje napříč londýnskými čtvrtěmi Islington, Hackney a Haringey. Díky spolupráci s partnery z dobrovolnického, komunitního a státního sektoru, Access to Sports poskytuje své programy cíleně komunitám, pro které by jinak byly nedostupné ze sociálních nebo ekonomických důvodů.   http://www.accesstosports.org.uk 

 

České centrum Londýn
Posláním Českého centra je podpora aktivní prezentace České republiky formou ukázek české kultury v Británii a budoucí zlepšení kulturních vztahů mezi Británií a Českou republikou. Mimo kulturních aktivit České centrum organizuje certifikované kurzy a zkoušky z Českého jazyka. 
http://london.czechcentres.cz

 

Red Gallery
Naší vizí je expanzivní umělecká kultura. Pod názvem ‘{ourhistory}’ pořádáme rozsáhlé výstavy v galeriích (momentálně putující po světě), zahrnující témata tak rozlišná jako je historie acid house a budoucnost umění. Naší taktikou posuvného měřítka pomoci, podporujeme a bojujeme za uznávané a začínající umělce a povzbuzujeme umělce v hledání a propagování jejich práce.
http://www.redgallerylondon.com/

 

Více informací (aukční katalog, fotografie, atd.) poskytne:
Anna Veverkova, České centrum Londýn, auction@czechcentre.org.uk
Tel: +44 (0)20 7307 5180

 

Tisková zpráva je ke stažení zde: