Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.9.2017 - 24.9.2017

Objects of Refinement: prvky vyráběné na míru v modernistických interiérech a architektuře

Kurátor designu a architektury Adam Štěch z kreativní skupiny Okolo vytvořil za posledních deset let rozsáhlý fotografický atlas architektonických i interiérových detailův budovách postavených mezi roky 1900 a 1990. Fotografie, které nasbíral během svých dobrodružství po celém světě odkrývají skryté poklady modernistické architektury.

Světla, sezení, úložné prostory, stoly, zábradlí, dveře, okna a další dekorativní či funkční prvky oslavují ideu holistické práce designéra a jsou připomínkou dovedností a kreativity modernistických architektů, kteří často vytvářeli vše – od strukturálního řešení budovy až po detaily dveří či vestavěného nábytku. Výstava Objects of Refinement představí vybrané objekty jednak jako architektonická díla, ale také jako samostatné objekty, které mají svou vnitřní uměleckou hodnotu. Instalaci navrhují Matěj Činčera  a Jan Kloss z Okolo.

OKOLO je umělecký kolektiv působící v Praze, jehož zakladateli je Adam Štěch, Matěj Činčera  a Jan Kloss. Jejich hlavním cílem je vytváření originálních projektů ve formě publikací, výstav a objektů. Vzdali čtyři čísla magazínu OKOLO a kurátorovali výstavy v Praze, Londýně, Stockholmu a Miláně.

Vstup volný

Koncept: OKOLO
Kurátor a autor fotografií: Adam Štěch
Grafický design a instalace: Jan Kloss a  Matěj Činčera
Iniciováno Brompton Design District
Za podpory Českého centra, Master & Master a Techo.      

Ilustrační obrázek: Alziro Bergonzo, Světlo, Manzoni Theater, Milan, 1946-1950


Maxime Old, dřevěný reliéf a dveře, Maxime Old Cottage, Île-de-France, šedesátá létaWillem Marinus Dudok, Hodiny, Radnice v Hilversum, Hilversum, 1931 Carlo Mollino, Dveře, Casa Mollino, Turin, 1960-1968


Místo konání:

Brompton Design District, 2 Cromwell Place, London, SW7 2JN

Datum:

Od: 16.9.2017
Do: 24.9.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala