Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2020 - 20.5.2020

AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020

Umělá inteligence, fenomén 21. století, původně doména science fiction a ne více než několika technologicky pokročilejších mozků a počítačových odborníků, se stala předmětem diskuzí a jedním z klíčových hnacích motorů pokroku lidstva. Cyklus AI Science Café Series, čítající pět přednášek světově uznávaných odborníků, si klade za cíl představit různé otázky týkající se našich profesních i osobních životů, o kterých bude možno následně diskutovat. Jelikož na téma umělé inteligence vyvstává více otázek než odpovědí, Science Café se pokusí odhalit trendy a pravděpodobný vývoj, který v budoucnosti nastolí nevyhnutelné společenské a technologické změny.

 

PROGRAM:AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
OSOBNÍ BEZPEČNOST V ÉŘE UMĚLÉ INTELIGENCE

S MICHALEM PĚCHOUČKEM
29. ledna 2020
Více informací | Vstupenky online

    

AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
MOBILITA JE AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ ŘEŠENÍM DOPRAVNÍ SITUACE VE MĚSTECH?
S MICHALEM ČÁPEM
25. února 2020
Více informací | Vstupenky online

Umělá inteligence mění naše životy. Více než kdy dříve trávíme svůj čas na internetu s nejedním připojeným zařízením. Jak ve virtuálním i fyzickém světě uchováváme své osobní, soukromé údaje v bezpečí před algoritmy umělé inteligence? Přijďte si poslechnout Michala Pěchoučka, profesora zabývajícího se umělou inteligencí, který bude diskutovat o úloze umělé inteligence, problémech v oblasti kybernetické bezpečnosti a o zvýšení úrovně našeho soukromí a zabezpečení na internetu.

     

Mají sdílení aut a spolujízda potenciál snížit počet aut v přeplněných ulicích? Co z toho plyne pro legislativní proces? Nejdiskutovanějším řešením dopravních zácp a znečištění ovzduší a vylepšením efektivity dopravy je automatická městská mobilita na vyžádání. Jsme ale v centrálně řízené flotile samořídících vozů v bezpečí? Zapojte se do této diskuze o budoucnosti!SPECIÁLNÍ AKCE pro odběratele newsletteru Českého centra! Při nákupu vstupenek na Eventbrite použijte kód Czech0120 a získejte vstupenky jen za £7.
 

 

AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
KONVERZAČNÍ UMĚLÁ INTELIGENCE
S JANEM ŠEDIVÝM
25. března 2020
Více informací | Vstupenky online


AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
CHRONOROBOTIKA – ROBOTI A JEJICH ADAPTACE NA ZMĚNY PROSTŘEDÍ
S TOMÁŠEM KRAJNÍKEM
29. dubna 2020
Více informací | Vstupenky online

Ve sféře umělé inteligence se v současnosti derou na výsluní inteligentní reproduktory. Sociální chatbot Alquist, kterého navrhl tým studentů ČVUT pod vedením Jana Šedivého, v soutěži Amazon Alexa Prize dvakrát za sebou porazil více než stovku univerzitních týmů z celého světa a umístil se na druhém místě. Mimo jiné se bude také mluvit o vývoji dialogů pro oblíbená konverzační témata.

Roboti se, stejně jako my, musí přizpůsobit změnám přirozeného i lidmi obývaného prostředí. Metody, které robotům umožňují předvídat budoucí stav prostředí, ve kterém pracují, rovněž přispívají k jejich celoživotnímu učení v oblasti sociální inteligence, zlepšují efektivitu jejich práce a zvyšují tak jejich oblíbenost u lidí, kteří s nimi pracují.


 

 

AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
AFRICKÁ FAUNA  JAK MŮŽE UMĚLÁ INTELIGENCE PŘISPĚT K JEJÍ ZÁCHRANĚ?
S JONATHANEM LEDGARDEM
20. května 2020
Více informací | Vstupenky online 


 

S laskavou podporou společnosti AVASTPartneři:
Součástí cyklu SCIENCE CAFÉ SERIES
Science Café je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci a inovátory současnosti pořádaný Českým centrem v Londýně. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými otázkami. Jako inspirace posloužil fenomén Café Scientifique, který spatřil světlo světa v roce 1998 ve Spojeném království, odkud se zanedlouho rozšířil do celého světa, a jehož cílem bylo sdílet prostor i konverzaci nad šálkem kávy či sklenkou vína o nejnovějších vědeckých a technologických poznatcích a trendech.


 


 

 

 

Místo konání:

The Royal Institution / Czech Centre at the Czech Embassy Cinema

Datum:

Od: 29.1.2020
Do: 20.5.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala