Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.5.2020 19:00

*** ODLOŽENO *** AI Science Café Series 2020: Přežití druhů – jak může umělá inteligence přispět k jejich záchraně? S Jonathanem Ledgardem

Řada biologicky rozmanitých oblastí se nachází v chudších částech světa. Co kdyby ale druhy mohly platit za svou ochranu místním komunitám? Jonathan Ledgard odhalí metodu umělé inteligence, která stojí za „převodem peněz mezi jednotlivými druhy“. Částka, kterou darujete konkrétnímu druhu, bude pak přerozdělena mezi místní obyvatele.

Jonathan Ledgard
Jonathan Ledgard je předním novodobým myslitelem v oblasti přírody, pokročilých technologií a politických rizik. Působí v Centru umělé inteligence v Praze. Předtím stál v čele Švýcarského federálního technologického institutu, kde vynalezl koncept nákladního dronu a droneportu pro Afriku. Radí společnostem, vládám a mezivládním orgánům v oblasti přicházejících trendů. 18 let strávil jako zahraničněpolitický a válečný zpravodaj pro The Economist, kdy informoval o situaci z více než 60 zemí světa. Pod jménem J. M. Ledgard působí jako uznávaný spisovatel. Jeho román Žirafa se brzy dočká televizního zpracování. Jeho Submergence, kniha roku podle amerického deníku The New York Times, byla dokonce zfilmována v Hollywoodu.

Webové stránky projektu Linnaeus

Více informací o práci Jonathana Ledgarda najdete v článku Bena Tauba pro The New Yorker

Vstupné: £7–£16

SPECIÁLNÍ AKCE pro odběratele newsletteru Českého centra!
Při nákupu vstupenek na Eventbrite použijte kód Czech0520 a získejte vstupenky jen za £7.Vstup se otevírá zhruba v 18:30, přednáška začíná přesně v 19:00.


S laskavou podporou společnosti AVAST

 


Partner:----------------------

Součástí cyklu AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020
Umělá inteligence, fenomén 21. století, původně doména science fiction a ne více než několika technologicky pokročilejších mozků a počítačových odborníků, se stala předmětem diskuzí a jedním z klíčových hnacích motorů pokroku lidstva. Cyklus AI Science Café Series, čítající pět přednášek světově uznávaných odborníků, si klade za cíl představit různé otázky týkající se našich profesních i osobních životů, o kterých bude možno následně diskutovat. Jelikož na téma umělé inteligence vyvstává více otázek než odpovědí, Science Café se pokusí odhalit trendy a pravděpodobný vývoj, který v budoucnosti nastolí nevyhnutelné společenské a technologické změny.

Součástí cyklu SCIENCE CAFÉ SERIES
Science Café je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci a inovátory současnosti pořádaný Českým centrem v Londýně. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými otázkami. Jako inspirace posloužil fenomén Café Scientifique, který spatřil světlo světa v roce 1998 ve Spojeném království, odkud se zanedlouho rozšířil do celého světa, a jehož cílem bylo sdílet prostor i konverzaci nad šálkem kávy či sklenkou vína o nejnovějších vědeckých a technologických poznatcích a trendech.
 

 

 

 

 

 

 

Místo konání:

The Royal Institution, 21 Albemarle St, Mayfair, London W1S 4BS

Datum:

20.5.2020 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem