Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.6.2017 12:00 - 18:00

Aleš Čermák na Gasworks Summer Open Studios

Český umělec Aleš Čermák představí v rámci své rezidence v londýnské Gasworks svůj nový performativní projekt, v němž vystoupí tanečnice a herečka Jindřiška Křivánková. Autorem sound designu a kompozice projektu je Matouš Hejl. Akce je součástí Gasworks Open Studios, akce během níž mají návštěvnící možnost poznat hostující umělce v Gasworks, prohlédnou si jejich práce a osobně si s nimi popovídat.

Open Studios – 12:00 – 18:00 hod.
Umělci:
Aleš Čermák (Czech Republic), Claudia Pagès (Spain), Ieva Kraule (Latvia), Minja Gu (South Korea)

Performance Aleše Čermáka
[0] ↔ AiS&SiA 2pm

Prezentace umělců – 16:00 hod.


Český výtvarník Aleš Čermák byl vybrán do rezidenčního programu galerie Gasworks, rezidečním umělcem zde bude od 3. dubna do 26. června 2017. Akce je organizována Českým Centrem a pražským Institutem umění. Rezidenční program galerie Gasworks je pro výtvarníky příležitostí jak pro profesní rozvoj, tak pro umělecké výměny a nejrůznější experimenty.

Aleš Čermák vytváří publikace, výstavy a performance, které sledují proměny systémů a struktur v rámci globalizace ve společensko-politickém kontextu. V Čermákově podání je těžištěm těchto změn tělo; je základním předpokladem výkonu, ale také předmět, objekt, kvazi objekt a kvazi předmět, nástroj, zdroj, oběť a v poslední době i překážka či hranice. Jeho projekty se převážně zaměřují na vnějšímu prostředí otevřený systém, který je schopen změny a vývinu podobným způsobem jako například orgán nebo organismus.


---

Aleš Čermák žije a pracuje v Praze. Mezi jeho současné dílo patří #WeCanHelpYouGetAhead Ed. 1, 14 HALLE - Center for Contemporary Arts, Lipsko (2016); Tohle všechno patří tobě, Studio Alt @, Praha; The Earth Trembles, nod Experimental Space, Praha; POLO SHIRT [DISCIPLINE] 2nd Episode, MuseumsQuartier, Vídeň (vše 2015). Jeho samostatné výstavy zahrnují Situace, v níž už je opět možné cokoliv, Dům umění města Brna (2015) a Strážci vstupu, Armaturka, Ústí nad Labem (2014). V roce 2016 byl Čermák finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého.


Více informací  
    

Stránky galerie Gasswork

https://www.gasworks.org.uk/residencies/summer-open-studios-2017-06-24/


Ilustrační obrázek: Aleš Čermák, The Earth Trembles, 2015. Performance. S laskavým svolením umělce.

 


Místo konání:

Gasworks, 155 Vauxhall Street, London SE11 5RH

Datum:

24.6.2017 12:00 - 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala