Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.4.2017 - 26.6.2017

Aleš Čermák v Gasworks

Český výtvarník Aleš Čermák byl vybrán do rezidenčního programu galerie Gasworks, rezidečním umělcem zde bude od 3. dubna do 26. června 2017. Akce je organizována Českým Centrem a pražským Institutem umění. Rezidenční program galerie Gasworks je pro výtvarníky příležitostí jak pro profesní rozvoj, tak pro umělecké výměny a nejrůznější experimenty.

Aleš Čermák vytváří publikace, výstavy a performance, které sledují proměny systémů a struktur v rámci globalizace ve společensko-politickém kontextu. V Čermákově podání je těžištěm těchto změn tělo; je základním předpokladem výkonu, ale také předmět, objekt, kvazi objekt a kvazi předmět, nástroj, zdroj, oběť a v poslední době i překážka či hranice. Jeho projekty se převážně zaměřují na vnějšímu prostředí otevřený systém, který je schopen změny a vývinu podobným způsobem jako například orgán nebo organismus.

Během svého rezidenčního programu v galerii Gasworks bude Čermák pokračovat na svém projektu PŘEDOBRAZ PŘICHÁZEJÍCÍHO SELHÁNÍ, epizodickém díle prezentovaném v různých částech Evropy, které se zabývá migranty. Výtvarník se zaměří se i na #WeCanHelpYouGetAhead, performativní studii pohybu a hybridních subjektů ve virtuálním věku.

---

Aleš Čermák žije a pracuje v Praze. Mezi jeho současné dílo patří #WeCanHelpYouGetAhead Ed. 1, 14 HALLE - Center for Contemporary Arts, Lipsko (2016); Tohle všechno patří tobě, Studio Alt @, Praha; The Earth Trembles, nod Experimental Space, Praha; POLO SHIRT [DISCIPLINE] 2nd Episode, MuseumsQuartier, Vídeň (vše 2015). Jeho samostatné výstavy zahrnují Situace, v níž už je opět možné cokoliv, Dům umění města Brna (2015) a Strážci vstupu, Armaturka, Ústí nad Labem (2014). V roce 2016 byl Čermák finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého.

Více informací      

Stránky galerie Gasswork

 

Ilustrační obrázek: Aleš Čermák, The Earth Trembles, 2015. Performance. S laskavým svolením umělce.
 


Aleš Čermák, The Other Half Of The World, (2016). Video, 18'. S laskavým svolením umělce.


     Aleš Čermák, VESSELS FILLED TO THE BRIM KEEP, (2014). Performance. S laskavým svolením umělce.


Místo konání:

Gasworks, 155 Vauxhall St, London SE11 5RH

Datum:

Od: 3.4.2017
Do: 26.6.2017

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala