Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.7.2014 19:00

Antropologie katastrof: Co nám mohou katastrofy říct o lidské společnosti?

Pohromy negativně ovlivňují lidskou společnost i životní prostředí. Různé země se na katastrofy připravují rozdílnými způsoby skrze komunitní i profesionální instituce a rozvíjením materiální infrastruktury. Státní politika v oblasti ochrany proti přírodním katastrofám vypovídá mnohé o vztahu mezi státem a občanem. Česká antropoložka Zuzana Hrdličková se během přednášky zaměří na rozdílné přístupy v Indii, Švýcarsku a Velké Británii.

Více informací na stránkách: organizingdisaster.net

Zuzana Hrdličková se věnuje postgraduálnímu studiu na katedře sociologie na londýnské univerzitě Goldsmiths. Její specializací je antropologie a oblast jihovýchodní  Asie. V současné době pracuje na projektu financovaném European Research Council nazvaném "Organizování katastrof: Civilní ochrana a obyvatelstvo". Kromě antropologie katastrof se věnuje také fenoménu konfliktu, genderovým studiím a vědě ve spojení s technologií. Pracovala pro humanitární organizace poskytující pomoc lidem postiženým katastrofami a válečnými konflikty.


Vstup je ZDARMA + malé občerstvení.

České Centrum v Londýně organizuje tento vědecký večer ve spolupráci s:

Cosy Science
Londýnské Science Café pořádá veřejné přednášky každé poslední úterý v měsíci v hospodě The Cittie z Yorke (22 High Holborn, WC1V 6BN). Hlavním cílem Cosy Science je stkávání vědců a veřejnosti a to v přátelském a uvolněném prostředí. Zábavnou formou prezentovaná témata jsou prodiskutovávána při neformálním setkání nad pivem nebo sklenkou vína. Součástí večera je i zábavná hra nebo kvíz týkající se daného tématu.

Místo konání:

Cittie of Yorke, 22 High Holborn, WC1V 6BN

Datum:

29.7.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala