Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.1.2016 18:30

New European Documentary: Ash and Money

Kdyby divadelní spolek mířil do politiky, věřili byste jeho vizi? Přesně o to se snaží spolek NO99 v čele v uměleckým režisérem Tiitem Ojasoo, který během dokumentu odhaluje korupci a pohrává si se vším, co považujeme za realitu, překrucování faktů, fikci, politiku i drama. Tomu se říká skutečně „politické divadlo.“

Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semper / 2013 / Estonsko / 98' 

Dokument „Prachy v prachu“ sleduje reakci skupiny NO99 na sérii skandálů s financováním politických stran, které v roce 2010 otřásly stabilitou této mladé republiky. Za účelem odhalení pokrytectví a manipulace v nejvyšších politických kruzích se tato divadelní skupina odhodlala k odvážnému a svému dosud nejambicióznějšímu projektu – založení nové politické strany. Byla to pouze mystifikace či skutečně seriózní záměr? „Prachy v prachu“ dokumentují nejsilnější stránku divadelního umění  – věcné, provokativní a skutečně participativní zkoumání společenských problémů, které vede k zamyšlení a odhaluje slabší stránku demokracie, zároveň však poukazujíc na sílu občanské společnosti.

Součástí tohoto spolku byl i bývalý poradce estonské vlády Daniel Vaarik, který u spolku NO99 fungoval jako poradce a PR manažer. Díky Vaarikově talentu, kontaktům a zkušenostem byla původně divadelní produkce přetvořena v celonárodní politický projekt.

Po promítání bude následovat panelová diskuse s Danielem Vaarikem.

Vstupné: £10 
Online booking 

Podpořeno estonským velvyslanectvím.

Toto promítání je součástí projektu New European Documentary iniciovaného Českým centrem v Londýně, v jehož rámci EUNIC London & Open City Docs každý měsíc promítá evropské dokumentární filmy.

 
 

 

Místo konání:

Picturehouse Central , Corner of Shaftesbury Avenue and Great Windmill Street, Piccadilly, London W1D 7DH

Datum:

6.1.2016 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala