Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.11.2016 - 25.11.2016

AutopsiA Thanatopolis

Tajemný projekt AutopsiA se obrací ke kořenům alternativní londýnské kultury z pozdních 70. letech. Na začátku následující dekády se tyto vlivy, jako punk, early industrial, radikální konceptualismus a další, dostaly z Londýna do provinčních oblastní tehdejší Jugoslávie. Tam se smísily nejenom s místními historickými tradicemi a lokální kulturou, ale i s jiným působením jako jsou post-strukturalistické filozofie nebo alchymie.

AutopsiA, vždy neviditelná, ale působící v tradičním maloměstě, rozesílá kódovaná sdělení v podobě grafických vzkazů, kazet nebo počítačového umění. V průběhu let začalo působení AutopsiA zahrnovat i umělecké instalace, performance a filmová díla. Vše samozřejmě poznamenané jejími technologickými a mystickými vlastnostmi. AutopsiA  (ne)slavně a opakovaně oznámila, že "20. století je mrtvé".  Kvalitní práce se v těchto letech zrodila z toho důvodu, aby se mohla stát svědectvím smrti nastupující moderní Jugoslávie.

Po vypuknutí války v Jugoslávii přesídlila AutopsiA do Prahy, nasávající čerstvou inspiraci z esoterické historie tohoto města, kde od té doby zůstala. Během 90. let byla zkomponována řada složitých instrumentálních děl, které se staly v rámci vystavování vysoce respektovanými. V posledních letech se znovu vrátily do galerií a k performance. Objevily se například v Lipsku, Praze, Novém Sadu, Bělehradu a Splitu.

35 let od zrození AutopsiA přináší své komplexní dílo poprvé do Londýna. V unikátním prostoru Horse Hospital, kde bude v místní temné atmosféře působit jako memento mori.

Výstava: So 19.listopad - So 26.listopadu
Po – So, 12 - 18
www.thehorsehospital.com/now/autopsia-thanatopolis
vstup volný

Vernisáž: pá 18. listopadu, 19:00

Ve spolupráci s Divus a The Horse Hospital.
Na výstavě budou uvedeny filmy, úvodní přednáška, hudba a grafické práce, včetně speciálního díla, v němž AutopsiA přenáší své estetické vnímání na Londýn.
K dispozici bude také publikace zahrnující esej Alexeje Monroe a dílo AutopsiA.Součást festivalu Made in Prague
5. listopadu -2. prosince 2016
#MadeInPrague


Atomic War Command Konjic 2013 BiH
 

Atomic War Command Konjic 2013 BiH


Lipsko, Německo, 2012 (foto: Jennifer Hoffert)

 

Místo konání:

The Horse Hospital, Colonnade, Bloomsbury, London WC1N 1JD

Datum:

Od: 18.11.2016
Do: 25.11.2016

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala