Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.11.2017 20:20

Bába z ledu + diskuze s hercem Pavlem Novotným

Hana nosí potraviny, stará se o svá vnoučata a vaří večeře pro své sebestředné syny. Nikdy se nezajímá o sebe, až do té doby, než potká bezstarostného Broňu, zimního plavce, který žije v maringotce se svou přítelkyní Adélou, slepicí. Ponořená do Broňova plaveckého týmu, Hana překoná svůj strach jak ze života, tak z ledové vody, což šokuje její rodinu. Tím dokáže, že na změnu není nikdy pozdě. Tato milá tragikomedie, plná dojemných postav, byla nominována jak na Evropskou filmovou cenu, tak na Cenu filmové akademie.

Bohdan Sláma / CZ / SK / F / 2017 106 min.
s anglickými titulky
Hrají / Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Václav Neužil, Tatiana Vilhelmová, Marek Daniel

Pavel Nový
Pavel Nový se narodil roku 1948 v Plzni. Po angažmá v řadě divadel (např. Krajské divadlo v Příbrami nebo v Divadlo V. Nezvala) se stal roku 1989 členem pražské Ypsilonky, kde působí dodnes. V současnosti ho můžeme vidět například v představení Prodaná nevěsta či Horké to někdo rád.
Před kamerou stál poprvé již ve 13ti letech (rodinný film V. Vorlíčka KUŘATA NA CESTÁCH), popularitu a oblibu u širšího publika mu však přinesla teprve postava zvukaře Pepy z české veselohry století S TEBOU MĚ BAVÍ SVĚT.
Během své kariéry ztvárnil několik desítek filmových rolí, výraznou stopu v jeho filmografii posledních let zanechala spolupráce s režisérem Janem Švankmajerem na filmech SPIKLENCI SLASTI a OTESÁNEK.
Jeho filmové role nemají výraznější žánrové vymezení, hrál v komediích, dramatech i kriminálkách. V 90. letech se rovněž prosadil jako osobitý moderátor TV pořadů se zábavně sportovní tématikou.

‚Osvěživě nesentimentální' 
Hollywood Reporter

Vstupenky: 

£12 / £11 (snížené) jednotlivá vstupenka
£10 / £9 (snížené) při zakoupení vstupenky na 2 a více filmů
Rezervace online

Součástí 21. ročníku festivalu Made in Prague
8. listopadu - 6. prosince 2017
#MadeInPrague


 

 

 

 

Místo konání:

Regent Street Cinema, 309 Regent St, Marylebone, London W1B 2UW

Datum:

18.11.2017 20:20

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala